Niania elektroniczna: 5 powodów, dla których warto mieć w domu model z kamerą?

dlink
fot.: materiały prasowe
Niania elektroniczna z kamerą reaguje m.in. na płacz dziecka i kontroluje temperaturę w pokoju.

Czy niania elektroniczna to niezbędna pomoc czy tez zbędny gadżet? Gdy na świat przychodzi dziecko, zazwyczaj uporządkowany tryb życia wywraca się do góry nogami. Często boleśnie przekonują się o tym świeżo upieczeni rodzice. Wydatnym wsparciem we wdrożeniu się w nowe obowiązki i opiece nad nowym członkiem rodziny jest niania elektroniczna z kamerą. Poznaj 5 powodów, dla których warto mieć ją w domu!

Mały człowiek wymaga stałej uwagi - potrafi przecież skutecznie i głośno sygnalizować swoje potrzeby. Nie zawsze jednak można stać przy łóżeczku dziecka 24 godziny na dobę. Czasem, przebywając w drugim pokoju, można nie usłyszeć jego płaczu lub kwilenia czy nie zauważyć, że dziecko obudziło się ze snu. Właśnie w takich sytuacjach najbardziej sprawdza się niania elektroniczna z kamerą.

1. Niania elektroniczna z kamerą: nie umknie jej żaden szczegół

Przed czujnym okiem elektronicznej niani EyeOn Baby nie umknie prawie żaden szczegół. Dosłownie. Bowiem dzięki czułemu sensorowi rejestruje ona obraz w jakości Full HD. Obraz można obserwować na dowolnym urządzeniu z wyświetlaczem, mającym możliwość łączenia się z siecią Wi-Fi. To duża wygoda, bowiem funkcjonalność urządzenia nie narzuca, jak to było w starych modelach niań elektronicznych z kamerą, konieczności podłączenia do jednego odbiornika np. telewizora. W przypadku EyeOn Baby może to być smartfon, tablet lub laptop, umożliwiający oglądanie przekazu na żywo z kamery. Została ona zaprojektowana tak, by jednocześnie mogło się z nią połączyć wiele urządzeń. Dzięki temu z podglądu mogą skorzystać rodzice, dziadkowie, a także ciocie i wujkowie. Takie rozwiązanie przynajmniej częściowo rozwiązuje problem kontaktów dziecka z dalszą rodziną, która mieszka np. w innym mieście lub nawet na innym kontynencie. Pod tym względem łączenie się z kamerą nie jest obwarowane ograniczeniami, a osoba, która chce zobaczyć przekaz, po uprzedniej autoryzacji może to zrobić w każdym miejscu na świecie z dostępem do Internetu. Oczywiście przekaz jest zaszyfrowany, by nikt niepowołany nie miał do niego dostępu.

2. Niania elektroniczna z kamerą: reaguje na płacz i na zimno

Możliwość podglądu na żywo nie wyczerpuje możliwości niani elektronicznej z kamerą EyeOn Baby. Dla przydatności urządzenia równie istotne są pozostałe funkcje, w tym czujniki temperamenty i dźwięku. To właśnie one są odpowiedzialne za wykrywanie dźwięku – płaczu, krzyku, a ze względu na swoją czułość, także kwilenia lub innych cichych dźwięków. Natomiast rolą czujnika temperatury jest detekcja czy w otoczeniu kamery, zazwyczaj ustawionej w miejscu, gdzie przebywa dziecko, nie jest zbyt ciepło bądź zimno. Obie informacje przekazywane za pośrednictwem poczty elektronicznej trafiają pod wskazane wcześniej adresy e-mail. W przypadku wykrycia płaczu lub przekroczenia wcześniej wskazanego zakresu temperatur, urządzenie uruchamia alarm, umożliwiając osobie opiekującej się dzieckiem podjęcie szybkiej interwencji.

3. Niania elektroniczna z kamerą: działa tam, gdzie nie ma Internetu

Filozofia działania EyeOn Baby czyni z niej nie tylko sojusznika w opiece nad dzieckiem w domowym zaciszu, ale też w podróży. Jest to możliwe dzięki osobnej sieci Wi-Fi, którą tworzy kamera, a do której można się podłączyć, podobnie jak do zwykłej sieci bezprzewodowej. Dzięki temu kamera zachowuje pełnię funkcjonalności nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu do Internetu. Nie ma też problemu z zasilaniem – urządzenie może czerpać prąd przez złącze USB, do którego podłączono bank energii.

Ze względu na sposób działania, EyeOn Baby jest wygodnym narzędziem do kontaktowania się z dzieckiem podczas wyjazdów, służbowej podróży lub konieczności zostania w pracy po godzinach. Nie tylko pozwala zobaczyć dziecko, ale dzięki dwukierunkowemu przesyłaniu głosu także je usłyszeć i do niego mówić. Urządzenie ma też wbudowanych pięć popularnych kołysanek, których zadaniem jest uspokojenie dziecka, a także możliwość dopasowania wyglądu kamery do otoczenia, dzięki dwóm kolorowym i wymiennym pierścieniom.

4. Niania elektroniczna z kamerą: łatwość obsługi

Z EyeOn Baby można zacząć korzystać w kilka minut. Kamerę wystarczy zamontować i, zgodnie z instrukcją, przejść krótki proces konfiguracji. Natomiast na tablety i smartfony trzeba pobrać bezpłatną aplikację D-Linka, umożliwiającą łączenie się z kamerą. To wystarcza, by zacząć korzystać z urządzenia.

5. Niania elektroniczna z kamerą: nie tylko do dziecięcego pokoju

Opieka nad noworodkiem to wymagające zadanie, choć to dopiero przygrywka przed czasem, gdy raczkujące lub już stawiające pierwsze kroki dziecko zaczyna poznawać bliższą i dalszą okolicę. Wówczas niania elektroniczna z kamerą ustawiona w dziecięcym pokoju, ogrodzie pozwoli na bieżąco śledzić każdy krok dziecka, gdy np. trzeba przygotować posiłek lub zająć się innymi domowymi zajęciami. EyeOn Baby umożliwi też częstsze kontakty z dzieckiem rodzinie i znajomym. Może się też przydać w innych sytuacjach, gdy np. do domu włamie się złodziej lub ktoś wybije okno. Wtedy kamera wyśle powiadomienie, umożliwiające szybkie podjęcie działań.

Dowiedz się więcej o nianiach elektronicznych EyeOn Baby
http://www.dlink.com/pl/pl/home-solutions/eyeon/eyeon-baby-monitors

Aktualizacja: 2016-08-30 Publikacja: 2015-11-04
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: D-Link
D-Link
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.