Test na ojcostwo: ile kosztuje? Na czym polega test na ojcostwo?

Test na ojcostwo
fot.: photos.com
TEST NA OJCOSTWO: ile to kosztuje?

Test na ojcostwo robi się, by wykluczyć lub potwierdzić, że dany mężczyzna jest ojcem dziecka. Na czym polega test na ojcostwo i ile kosztuje ustalenie ojcostwa? Czy to prawda, że test na ustalenie ojcostwa można zrobić jeszcze w ciąży? Test na ojcostwo: cena, forum, porady, test na ojcostwo przed urodzeniem - poradnik.

Na czym polega test na ojcostwo? Jeśli nie ma pewności, czy mężczyzna jest ojcem dziecka, przeprowadza się test DNA, który potwierdzi lub wykluczy ojcostwo. Test na ojcostwo to dobre rozwiązanie, gdy kobieta współżyła z kilkoma partnerami w czasie zapłodnienia lub gdy domniemamy ojciec chce się dowiedzieć, czy na pewno jest ojcem dziecka. Test na ojcostwo: na czym polega i ile kosztuje - przeczytaj nasz poradnik.

Test na ojcostwo: na czym polega i jak zrobić?

Test na ojcostwo można wykonać już w drugiej dobie życia dziecka. Do testu na ojcostwo pobiera się wymaz z wewnętrznej strony policzka. Możliwy jest też test z tzw. mikrośladów, czyli np. na podstawie włosów z cebulkami, plam krwi, szczoteczki do zębów. Testy na ojcostwo dają 100 proc. pewności przy wykluczeniu i 99,99 proc. przy potwierdzeniu ojcostwa. Testy na ojcostwo kosztują ok. 1300-1800 zł. Cena testów na ojcostwo jest zależna od metody, a także od tego, czy test jest robiony do celów prywatnych czy sądowych.

Test na ojcostwo: czy można w czasie ciąży zrobić test na ojcostwo?

Test na ojcostwo przed urodzeniem: taki test można zrobić także w ciąży – już w 8.-9. tygodniu ciąży. Test jest całkowicie bezpieczny, nie powodujący poronienia. Jak zrobić test na ojcostwo przed urodzeniem? Robi się go, pobierając krew przyszłej mamy oraz potencjalnego ojca. Taki test analizuje fragmenty DNA płodu, które są obecne we krwi kobiety ciężarnej. Wyniki testu na ojcostwo są wiarygodne w takim samym stopniu jak testów na ojcostwo wykonywanych po urodzeniu dziecka. Dzięki testowi przyszła mama jest spokojniejsza, a poza tym na podstawie testu można ustalić płacenie alimentów jeszcze w czasie ciąży.

W czasie ciąży można też zrobić test na ojcostwo przy okazji inwazyjnego badania prenatalnego – amniopunkcji (czyli pobrania płynu owodniowego).

Polecamy wideo: badania prenatalne

źródło: www.dlarodzinki.pl Aktualizacja: 2016-10-11 Publikacja: 2013-07-01
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.