Wróżby andrzejkowe – popularne i mniej znane wróżby na andrzejki

wrozenie z fusow

Tradycyjne andrzejkowe wróżby były przeznaczone dla panien i miały na celu odkrycie tajemnicy, kto zostanie ich mężem. Obecnie wróżby andrzejkowe traktujemy bardziej jako formę dobrej zabawy i wróżymy sobie wszyscy – nie ma znaczenia płeć, wiek ani stan cywilny. Każdy może spróbować odkryć swoją przyszłość!

Andrzejki obchodzimy w wigilię św. Andrzeja, a nie, jak niektórzy sądzą, w dniu imienin Andrzeja. Święto to jest okazją do urządzania przyjęć i imprez, których główną atrakcją są różnego rodzaju wróżby i przepowiednie. Co bieglejsi w sztuce wróżenia z kart tarota mogą tego wieczora popisać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Oczywiście wśród wróżb nie może zabraknąć najbardziej popularnych: lania wosku, ciasteczek z przepowiednią i przekładania butów. Ale andrzejkowych wróżb jest znacznie więcej. Niektóre są mniej popularne, bo zwyczajnie mało znane. Oto kilka z nich:

Nie przegap

  • Płonące zapałki: uczestnik zabawy musi pomyśleć życzenie, następnie zapala dwie zapałki i trzyma je płonącymi łebkami do góry. Jeżeli ogień z dwóch zapałek skieruje się ku sobie, życzenie powinno się spełnić w ciągu najbliższego roku, a jeśli nie – na jego realizację trzeba będzie poczekać.
  • Smakołyk dla psa: niezamężne dziewczyny umieszczają w rożnych miejscach pokoju przekąski dla psa. Ta panna pierwsza wyjdzie za mąż, której smakołyk pies znajdzie jako pierwszy.
  • Płonący kłębuszek wełny: panna, która chce się dowiedzieć, czy wyjdzie wkrótce za ukochanego (albo kawaler, który jest ciekawy, czy jego wybranka wkrótce go poślubi), musi zrobić dwie leciutkie kulki z włóczki, symbolizujące chłopaka i dziewczynę. Następnie powinna ułożyć je w niewielkiej odległości od siebie i podpalić. Jeśli po podpaleniu kuleczki ulecą w górę i ich płomienie połączą się, będzie to oznaczać, że wkrótce wyjdzie za mąż za chłopaka (a chłopak ożeni się z panną).
  • Obrane jabłko: do wróżby potrzebne będzie tyle jabłek, ilu uczestników będzie chciało poznać swoją matrymonialną przyszłość. Każdy uczestnik zabawy musi obrać jabłko tak, by uzyskać jak najdłuższą skórkę. Następnie musi ją przerzucić przez lewe ramię i zobaczyć, w jaką literę się ułożyła. To będzie pierwsza litera imienia przyszłego męża.

Polecamy wideo: Jak zrobić oryginalną torebkę na prezenty?

źródło: www.dlarodzinki.pl Aktualizacja: 2016-11-29 Publikacja: 2016-11-22
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.