Zabezpieczenia przed dziećmi: gadżety do domu? [GALERIA]

Zabezpieczenia przed dziećmi to bardzo ważne elementy, które powini posiadać wszyscy rodzice. Dzięki nim prawdopodobnie unikniesz wielu nieszczęśliwych wypadków. Jakie gadżety będą odpowiednie do twojego mieszkania? Na te inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście.

Ani się objerzysz jak twoje dziecko z bezbronnego noworodka stanie się rocznym dzieckiem, które stawia swoje pierwsze kroki. Wielu rodziców często przegapia ten moment i zapomina o zakupie odpowiednich zabezpieczeń i blokad, które pomogą utrzymać bezpieczeństwo w domu. Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć i warto zainwestować w kilka sprawdzonych gadżetów.

Zabezpieczenia przed dziećmi: dlaczego warto je w domu wprowadzić?

Dla raczkującegeo niemowlaka otaczajacy świat skrywa wiele tajemnic, które musi rozwiązać. Dzieci w tym wieku są ciekawe i codziennie pragną odkrywać coraz to nowsze zakamarki mieszkania. Niestety, bardzo często rodzice nie zdają sobie sprawy ile niebezpieczeństw czyha na ich pociechy w salonie i kuchni. Warto wprowadzić różne zabezpieczenia, które pomogą ci spokojnie odpocząć, podczas gdy pociecha bedzie się grzecznie bawiła, nie zwracając uwagi na meble, które, po wielu próbach otworzenia zakończonych fiaskiem, na pewno się znudzą.

>> Czytaj także: Dom bezpieczny dla dziecka: jak stworzyć dom bezpieczny dla niemowlaka? >>

Które zabezpieczenia przed dziećmi są najważniejsze?

Najważniejszymi zabezpieczeniami są te, które chronią dzieci przed realnym i częstym zagrożeniem. Przykładem moze być blokada na okno. Dzięki niej sama dowolnie ustalasz promień rozchylenia, a pociecha nie będzie miała siły oraz możliwości jego zwiększania. Kolejnym obowiązkowym gadżetem będą zabezpieczenia, które możemy wykorzystać przy kuchence. Nakładki na pokrętła od gazu powinny być zastosowane w każdym mieszkaniu. Niemowlak, który już stabilnie stoi i zaczyna powoli chodzić o własnych siłach, będzie bardzo zainteresowany takimi wystającymi gałkami, które można nacisnąć lub przekręcić. Jeśli posiadasz kuchenkę elektryczną lub indukcyjną, dla ciebie też istnieją pewne osłony, które zapobiegają oparzeniom.

>> Sprawdź też: Bezpieczeństwo dziecka – przepis na bezpieczny dom >>

Gdzie kupić zabezpieczenia przed dziećmi kupisz?

Zabezpieczenia przed dziećmi są coraz bardziej popularne i wprowadzane do sprzedaży przez wielu producentów. Znajdziesz je na pewno w sklepach meblowych na przeznaczonym tej kategorii dziale. Inne, mniej popularne, blokady bez problemu dostaniesz w internecie. Wystarczy wpisać rodzaj zabezpieczenia jaki cię interesuje, a następnie przejrzeć wszystkie aukcje i porównać ceny. Pamiętaj tylko, aby wprowadzić je w życie zanim zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, a nie dopiero po.

Aktualizacja: 2016-08-03 Publikacja: 2016-03-01
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.