Dekoracje w pokoju dziecięcym: poznaj kreatywne pomysły!

Dekoracje w pokoju dziecięcym często bywają powtarzalne, a dzieciom, tak jak i dorosłym, nierzadko zależy na oryginalności. Szczęśliwie, istnieje cała paleta kreatywnych rozwiązań, z których możesz skorzystać, urządzając królestwo swojej pociechy. Poznaj więc kreatywne pomysły na dekoracje w pokoju dziecięcym!

Twoje dziecko ma już swoje kilka lat i głośno domaga się zmian w wystroju swojego pokoju? A może sama stwierdziłaś, że już czas, by nadać mu nową odsłonę? Jakikolwiek jest powód, dla którego chcesz nadać gniazdku swojej pociechy nową odsłonę, z pomocą przyjdą ci dekoracje w pokoju dziecięcym. Za ich pomocą, bez konieczności wymiany całego umeblowania i przeprowadzania gruntownego remontu, możesz uszczęśliwić syna czy córkę i sprawić, że jej/jego pokój przejdzie prawdziwą przemianę.

Dekoracje w pokoju dziecięcym: najważniejsze są zainteresowania dziecka

Jeśli zależy ci na kreatywnych dekoracjach w pokoju dziecięcym,nie ma nic prostszego niż wzięcie pod uwagę przy ich wyborze zainteresowań twojej pociechy. Kilkulatki marzą przecież o tym, by być podróżnikiem, księżniczką czy astronautą. Aby dziecko poczuło się w swoim pokoju jak w kosmosie, wystarczy skorzystać z szablonów przedstawiających gwiazdy, planety i przy ich użyciu pomalować ściany. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór kolorów. Tak, by świetnie odzwierciedlały kolor nocnego nieba, blask księżyca, złoto królewskiej komnaty. Takie efekty dekoracyjne pozwolą ci osiągnąć m. in. farby dostępne w ofercie marki Tikkurila.

Pomysłowe dekoracje w pokoju dziecięcym to również wszystkie akcesoria, które dziecko uwielbia. Mała miłośniczka mody może mieć w swoim królestwie kapelusze, korale i różnego rodzaju pudełeczka na ubrania sprytnie ułożone w odpowiednich miejscach. Dziewczynka marząca o wyprawie na afrykańskie safari ucieszy się nie tylko z pluszaków przedstawiających poszczególne zwierzęta, ale rownież globusów, map, plakatów ze znanymi literackimi obieżyświatami. Dziecięce zainteresowania widać też w kolorze dziecięcych ścian, np. małe księżniczki zazwyczaj wybierają róż, podróżnicy - zieleń.

Dekoracje w pokoju dziecięcym: kreatywna mama, kreatywne dziecko

Skoro mowa o kreatywnych dekoracjach w pokoju dziecięcym, ich wprowadzanie warto zacząć, dając potomkowi przykład własną postawą. Zaproś syna czy córkę do wspólnej zabawy w ozdabianie jego/jej pokoju. Oczywiście wszystko powinno odbywać się pod czujnym rodzicielskim okiem, ale dlaczego nie pozwolić dziecku, w wydzielonym wcześniej na ścianie miejscu, wprowadzić własnych dzieł, wykonanych kredą? Dobrym pomysłem jest również inwestycja w farbę magnetyczną, którą ma w swojej ofercie Tikkurila - wykonana za jej pomocą tablica będzie świetnym miejscem, gdzie dzieci i rodzice mogą zawieszać swoje dzieła, przyklejać magnesy ze wspólnie odwiedzonych miejsc, zapisywać najważniejsze w życiu rodziny wydarzenia - po prostu dawać upust swojej kreatywności. 

Jeśli chodzi o zadania przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, przed młodymi rodzicami otwiera się szerokie pole do popisu w przypadku kreatywnych dekoracji w pokoju dziecięcym. Nie trzeba wielkich manualnych umiejętności, by umieścić dziecięce rysunki w kolorowych ramkach na zdjęcia i powiesić kilka na ścianie. Co ciekawe, rodzice mogą wykorzystać zabawki, którymi dzieci już się nie bawią, a które kiedyś były ich ulubionymi, np. stare samochodziki, przykleić je do wyciętego kawałka kartonu, użyć dużej barwnej ramy i powiesić taką oryginalną dekorację w pokoju dziecięcym. Popularne ostatnio papierowe lampy w kształcie kuli mogą posłużyć jako... górna część oryginalnego spadochronu. Wystarczy, że za pomocą sznurka dołączysz do niej mały kartonik, w którym umieścisz ulubionego pluszaka, zwierzaka dziecka.

Dekoracje w pokoju dziecięcym: wykorzystaj to, co znane

Kreatywne wykorzystanie dekoracji z dziecięcego pokoju wcale nie oznacza konieczności zrezygnowania z tego, co popularne. W ostatnich latach w pokojach na ścianach królują składające się na ich imię kolorowe literki. W gusta rodziców trafiły również cotton balls - bawełniane i miękkie kule, generujące ciepłe światło. Dzięki nim atmosfera w pokoju staje się przyjazna, bezpieczna. Popularne są również wszelkiego rodzaju ozdoby z origami, np. motylki. Wszystkie te pomysły na dekoracje w pokoju dziecięcym można kreatywnie wykorzystać. Zamiast kupować literki - wykonać je samodzielnie z włóczki czy filcu, zamiast gotowych cotton balls - wykorzystać lampki choinkowe, które owiniemy materiałem. Dla chcącego nic trudnego!

Dowiedz się więcej na kanale YouTube Tikkurila!

Aktualizacja: 2016-05-10 Publikacja: 2016-04-14
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.