Newsletter

GRY PLANSZOWE dla dzieci – zrób je sam!

źródło: www.dlarodzinki.pl
Gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe zrobione samodzielnie w domu to świetny pomysł na zabawę z dzieckiem, gdy pogoda nie dopisuje. Gra planszowa „zrób to sam” dostarcza rozrywki nie tylko podczas gry, ale już wtedy, gdy tworzycie ją razem z maluchem.

Gdy za oknem deszcz, mróz, albo maluch jest chory i nie możecie iść na spacer, łatwo o nudę. Nie musisz jednak biec do sklepu po nową zabawkę – zróbcie ją sami! Gra planszowa to sposób na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. Dzięki temu, że wykonacie ją samodzielnie, możecie zdecydować, jak będzie wyglądała.

Gra planszowa – jak zrobić ją samemu?

Potrzebny będzie duży kawałek tektury. Do mało skomplikowanej gry planszowej dla młodszego dziecka wystarczy np. okładka bloku rysunkowego, ale plansza gry dla starszaka powinna być większa. Na tekturę naklejcie biały papier. Na planszy narysujcie kolejne pola (mogą tworzyć kształt np. elipsy lub węża). Pola mogą być w kształcie kwadratów lub kółek (odrysuj je od zakrętki). Zaznacz start i metę. Ustalcie zasady gry. Na niektórych polach wprowadźcie urozmaicenia, np. „cofasz się o dwa pola”, „przeskakujesz 3 pola do przodu”, „czekasz jedną kolejkę”. Można też zrobić pola z zadaniami dla graczy albo umieścić na planszy fanty do zbierania. Dziecko niech pomaluje tło planszy. Do gry będzie potrzebna kostka oraz pionki, które możecie wykonać z modeliny.

Przegląd Prasy Glamki.pl. Komentują: Marcin Kusy i Łukasz Suda

Autorski przegląd prasy kolorowej Glamki.pl. Komentują Marcin Kusy i Łukasz Suda. Nic się przed nimi nie ukryje... Tym razem starcie debiutantów Andrzej Wajda kontra Janusz Głowacki. Panowie ujawnią czy Anji Rubik powiększy się rodzina oraz na czym polega przyjaźń Edyty Górniak i Tatiany Okupnik. Oglądajcie najnowszy przegląd prasy na Glamki.pl. Zapraszamy!

forum.mjakmama24.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.