Karmiące mamy tworzą drzewa życia. Zdjęcia karmienia piersią dzięki aplikacji podbijają internet!

Drzewo życia Instagram
fot.: Instagram
Fot. screen Instagram/vetritm

Widok kobiety karmiącej nikogo nie dziwi, ale dzięki aplikacji na telefon komórkowy możemy zwykłe zdjęcie zmienić w piękny obraz z drzewem życia. Aplikację PicsArt pokochały wszystkie instamatki, tworząc grafiki, które podbijają internet. Selfie zrobione w czasie karmienia piersią nabrało nowego wymiaru! Zobacz, jak stworzyć grafikę z drzewem życia na Instagram!

Aplikacja, dzięki której możemy przerobić zwykłe zdjęcie zrobione podczas karmienia piersią na grafikę z drzewem życia, podbija internet. Mamy, a w szczególności instamatki, chętnie publikują zdjęcia zmodyfikowane za pomocą aplikacji PicsArt. Dzięki niej, a w zasadzie za sprawą naklejek z drzewami, powstają artystyczne obrazy pokazujące piękno karmienia piersią. W ten prosty sposób mamy mogą podkreślić, jak ważne jest dla dziecka karmienie naturalne i jak wiele ma zalet. 

Karmiące mamy tworzą drzewa życia

Selfie robione podczas karmienia piersią ma już swoją własną nazwę "brelfie" czyli z ang. breastfeeding selfies. Ma ono za zadanie popularyzację karmienia naturalnego w miejscach publicznych. Mamy na całym świecie zaczęły korzystać z darmowej aplikacji mobilnej i tworzyć drzewa życia, które udostępniają na swoich kontach na portalach społecznościowych. Jako pierwsza zdjęcie z drzewem życia stworzyła Caitlin Cornell, jak wyjaśnia zdjęcia są przedmiotem, dzięki któremu można ukazać więź łącząca matkę z dzieckiem. Aktualnie publikowanie grafik z drzewem życia jest częścią akcji propogującej karmienie piersią. Aby przyłączyć się do akcji wystarczy stworzyć zdjęcie za pomocą aplikacji i następnie otagować #treeoflife 

18 cennych porad o karmieniu piersią >>

Instrukcja jak zrobić grafikę z drzewem życia na Instagram

Do wykonania grafiki "tree of life" potrzebny nam będzie smartfon z dostępem do internetu i zainstalowana aplikacjia PiscArt. Następnie pobieramy z aplikacji naklejki z drzewem życia (Tree of life). Do wyboru będziemy mieli sześć różnych naklejek. Kolejnym krokiem będzie zrobienie selfie lub wybranie zdjęcia z galerii, które następnie kadrujemy pod kątem konkretnego portalu społecznościowego. Kiedy mamy gotowe oraz wykadrowane zdjęcie z menu wybieramy ikonę "Nalepka" i wybieramy drzewo. Kiedy znajdzie się na naszym zdjęciu dopasowujemy je w odpowiednie miejsce (korzenie-pierś, a gałęzie-główka dziecka). Po zatwierdzeniu wystarczy jeszcze wybrać odpowiednie efekty, które sprawią, że zdjęcie nabierze wyjątkowego charakteru i możemy publikować.

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>

 

 

 

Aktualizacja: 2017-01-27 Publikacja: 2017-01-09
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.