Poznaj swoje cytryny! - zdjęcie cytryn pomaga wykrywać raka piersi

Poznaj swoje cytryny kampania rak piersi
fot.: materiały prasowe
fot. Materiały prasowe World Wide Breast Cancer

Poznaj swoje cytryny czyli kampania "Know your lemons", która w prosty sposób pokazuje, jakie są najczęstsze objawy raka piersi. Nietypowa kampania podbija internet, a dzięki temu każda kobieta ma szansę zobaczyć, jak wyglądają symptomy raka piersi. Zobacz, jak kampania z cytrynami pomaga wykrywać zmiany nowotworowe!

Kampania "Know your lemons" czyli Poznaj swoje cytryny od momentu, kiedy pojawiła się w internecie rozchodzi się z prędkością światła. Zdjęcia wykonała fotografka, Corrine Ellsworth Beaumont we współpracy z fundacją Worldwide Breast Cancer. Dzięki temu, że zdjęcia przedstawiają cytryny zamiast piersi sprawia, że jest to jedna z najbardziej charakterystycznych akcji namawiającej kobiety do badania piersi i walki z rakiem. Zaprezentowanie piersi w tak zaskakujący sposób sprawia, że każdy zwraca uwagę na kampanię i zdjęcie przedstawiające 12 cytryn.

Jak zdjęcie kampanii może uratować życie!

Dotychczas akcje promujące samobadanie piersi i kampanie nowotworowe przekazywały informacje i dane dotyczące chorób nowotworowych, w taki sposób, że były one niezauważalne przez same kobiety. A obok tych plakatów można było przejść obojetnie. W tym przypadku sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Kampania "Know your lemons" prezentuje w obrazowy sposób najczęściej występujące i najbardziej charakterystyczne objawy raka piersi. A zdjęć promujących akcję trudno nie zauważyć. Dodatkowym atutem kampanii jest fakt, że zdjęć cytryn nie może zablokować żaden serwis, tak jak to często dzieje się ze zdjęciami piersi, ponieważ nie ma do tego podstaw. W końcu na zdjęciach nie zobaczymy nagości. Ten fakt z pewnością sprawia, że kampania zyskała tak duży zasięg. 

Choroby nowotworowe u kobiet w ciąży >>

Niepokojące objawy, które zauważymy podczas badania piersi

W Polsce co roku rak piersi wykrywany jest u ponad 17 tysięcy kobiet, niestety statystyki są straszne, bo aż 5 tysięcy kobiet rocznie umiera z tego powodu. Dlatego, tak ważna jest profilaktyka i badanie piersi najlepiej raz w miesiącu.

Do niepokojących objawów, które pokazane zostały w kampanii należą: obrzmiałe piersi, dołki w piersi, zmiana koloru skóry, zaczerwienienia, wydzielina, małe dołki na powierzchni piersi, guzek, nabrzmiałe żyły, wklęsła brodawka lub sutek, zaczerwienienie wokół brodawki czy guzki wykrywane w piersi. 

Ciąża i macierzyństwo na wesoło czyli uroki bycia mamą >>

 

Wykrywanie raka piersi
materiały prasowe

fot. materiały prasowe World Wide Breast Cancer

Aktualizacja: 2017-02-09 Publikacja: 2017-02-09
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.