Prezent na Dzień Babci i Dziadka: 7 pomysłów na własnoręcznie robione upominki

Dzień Babci i Dziadka
fot.: thinkstockphotos.com
Dziadkowie odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rolę. Jak najczęściej dziękujmy im za troskę i miłość!

Dzień Babci i Dziadka to piękne święto. Stare powiedzenie mówi, że babcia i dziadek to osoby ze srebrnymi włosami i złotymi sercami. W ich dniu warto więc się odwdzięczyć za troskę i pomoc i uhonorować dziadków czymś wyjątkowym. A co może ucieszyć ich bardziej, niż prezent, w który wnuki włożą nie tylko kieszonkowe, ale i serce? Sprawdźcie, jak samodzielnie wykonać piękne prezent na Dzień Babci i Dziadka!

Własnoręcznie przygotowany prezent zawsze cieszy najbardziej. Nie liczy się tutaj, ile zapłacimy, ale ile pracy i uczucia zostanie włożone w podarunek. Jakie prezenty możecie zrobić z dzieckiem w domu na Dzień Babci i Dziadka? Skorzystajcie z naszych propozycji!

Prezent na Dzień Babci i Dziadka: Słodkie lekarstwo na zły humor 

Zwykłe pudełeczko na tabletki, z rozpisanymi dniami tygodnia z pewnością przyda się osobom zażywającym regularnie leki. Ale Dzień Babci i Dziadka to święta wesołe! Z pewnością wywołacie uśmiechy na twarzach obdarowywanych, jeśli zaskoczycie ich zawartością pudełeczka – przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by przydzielić dziadkom słodkości na każdy dzień. W poniedziałek kostki czekolady, we wtorek cukierki, w środę precelki… Tabletkowe etui kupicie w aptece za kilka złotych.

>> Babcia i dziadek: jaką rolę odgrywają w życiu dziecka? >>

Prezent na Dzień Babci i Dziadka: Wyszyj to sam!

Jeśli maluch dopiero stawia pierwsze kroki z igłą i nitką to będzie to najlepszy czas na zaproszenie go do wyhaftowania miłego napisu lub podobizny dziadków! Doskonałym pomysłem będzie poduszka z napisem, ewentualnie, jeśli dziecko jest starsze, ze zwierzątkiem albo serduszkiem.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka: Cyfrowa ramka

Dziadkowie często są na bakier z technologią, a szkoda! Warto wprowadzić do ich konserwatywnego życia trochę techniki i zapoznać np. z elektroniczną ramką na zdjęcia. „Pusty gadżet” być może nie zachwyci, jednak uzupełniony o fotografie z różnych okresów – z pewnością! Warto zachęcić dziecko do samodzielnego stworzenia pokazu zdjęć. Mogą to być fotografie zrobione specjalnie na te okazję albo wybór tych z dziadkami. Można też je upiększyć graficznie, nałożyć filtry, dodać podpisy... Jeśli dysponujecie starymi fotografiami dziadków z młodości, spróbujcie przygotować analogiczne zdjęcia wnuczków – tworzenie scenografii oraz strojów sprzed dziesiątek lat będzie wspaniałą zabawą, połączoną z podróżą w czasie.

>> Nie uwierzysz, że one są już babciami! Te znane kobiety mają wnuki >>

Prezent na Dzień Babci i Dziadka: Kolorowe kubki

Dziadkowie są fanami popołudniowej herbatki? Warto uprzyjemnić im ten rytuał, dając w prezencie udekorowane przez wnuków filiżanki bądź kubki. Zestawy znajdziecie w większości sklepów plastycznych, ale dla lepszego efektu można również kupić oddzielnie farbki a oddzielnie kubki. Jako miły dodatek na pewno dobrze sprawi się oryginalna herbata z herbaciarni – pozwólmy dziecku wybrać kombinację smaków i zapakować ją w ozdobny woreczek. Wymyślcie wspólnie dedykowany wierszyk, opisujący poszczególne składniki herbatki, np. „Dziadek lubi róże, więc w herbacie są na górze....”, „owoce cytrusowe są dla dziadka bardzo zdrowe...”.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka: Masa solna może być piękna

Babcia zbiera zawieszki z aniołkami? A może jest fanką kotów? Dziadek uwielbia psy? Z masy solnej możecie wykonać dowolną figurkę bądź zawieszkę, która stanie się pięknym spersonalizowanym prezentem. Postarajmy się, aby odzwierciedlała hobby obdarowywanego i była kolorowa!

>> Szkoła dla babci i dziadka - czy warto uczyć dziadków wychowania dzieci? >>

Prezent na Dzień Babci i Dziadka: Piękna zakładka

Dziadkowie są zapalonymi czytelnikami? Jeśli tak, zakładka będzie doskonałym prezentem! Oczywiście wykonajcie ją własnoręcznie – możecie do niej dokleić zdjęcia dziecka albo udekorować suszonymi kwiatami, liśćmi, itp. Zakładka nie musi być papierowa – spróbujcie poeksperymentować z materiałami i ozdobić listewkę.

Prezent na Dzien Babci i Dziadka: Życzenia na każdy dzień!

Kalendarz „hand made” wypełniony cytatami, zdjęciami i życzeniami na pewno wzruszy dziadków. Można wyciąć kalendarzowe kartki z poprzednich lat i nakleić je na tekturki, połączone ozdobnym sznureczkiem. Innym rozwiązaniem jest zagospodarowanie gotowego kalendarza – kolorowanie kartek, wypełnienie poszczególnych dni inspirującymi cytatami i zapewnieniami o miłości do dziadków. Koniecznie wkomponujcie daty ważnych wydarzeń, pokazując dziadkom, że pamiętacie np. o ich rocznicy ślubu, imieninach, itp.

Do prezentu obowiązkowo należy dołączyć ręcznie robioną kartkę. Tutaj sposobów i technik mamy do wyboru mnóstwo: odciski palców, bibułka, produkty spożywcze np. pomalowane makaroniki, guziki i wstążki, farby, kredki, mulina… Pamiętajcie, pomysłów jest nieskończenie wiele - ogranicza Was tylko wyobraźnia!

>> Babcia na walizkach, czyli kiedy babcia staje się pełnoetatową nianią >>

Tekst powstał we współpracy z portalem Hobbart.org. Hobbart.org to pełne kreatywnych wyzwań wyjątkowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla dzieci do lat 16. Portal jest całkowicie darmowy i bezpieczny w użytkowaniu, a dziecięca aktywność kontrolowana jest przez rodziców. Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość. www.hobbart.org.  

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-01-21
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.