Wybieramy Mamę 10-lecia! ZAGŁOSUJ i wygraj nagrody!

mama 10-lecia

Z okazji 10 urodzin miesięcznika „M jak Mama” chcemy razem z Wami wybrać Mamę 10-lecia, czyli Polkę, która robi coś wyjątkowego dla dzieci i matek. Przedstawiamy sylwetki kobiet, które naszym zdaniem zasługują na ten tytuł. Liczymy na to, że pomożecie nam w wyborze! 

Przedstawiamy sylwetki dziesięciu kobiet, które według naszej redakcji najbardziej zasługują na tytuł Matki 10-lecia.

Aby zagłosować na wybraną osobę, należy uzupełnić poniższy formularz konkursowy:

1. wybierz nazwisko osoby
2. uzasadnij swój wybór. 

Na podstawie liczby otrzymanych głosów, redakcja miesięcznika wybierze Mamę 10-lecia!

Ciekawi jesteśmy Waszych opinii i wyborów - na głosy czekamy do 3.05, a wyniki ogłosimy w Dzień Matki, czyli 26 maja

Autorki najciekawszych wypowiedzi otrzymają NAGRODY!

Nagrodami w konkursie są: 

1. 4 x Zakupy w Mamatu.pl o wartości 200 zł  - odzież dla mam do karmienia
2. Czajnik elektryczny retro vintage Russel Hobbs
3. Szczotka do prostowania włosów Remington
4. Suszarka do włosów Remington
5. Blender Mix & Go Russel Hobbs
6. 10 x zestaw ekologicznych kosmetyków Bioline 

ZOBACZ REGULAMIN KONKURSU

A oto nominowane Mamy:

TISA ŻAWROCKA-KWIATKOWSKA

Prywatnie: mama aż czworga dzieci! A także założycielka i szefowa łódzkiej Fundacji Gajusz, której nazwa pochodzi od imienia jej dorosłego już dziś syna (na zdjęciu z mamą). Gdy Gajusz miał kilka tygodni, ciężko chorował. Był umierający. Mama obiecała wtedy sobie – i Bogu – że będzie pomagać chorym dzieciom, jeśli tylko jej synek wyzdrowieje. I tak się stało. Fundacja Gajusz zaczynała działalność w piwnicy, od stworzenia sieci wolontariuszy, którzy opiekowali się chorymi dziećmi w szpitalach. Dziś zajmuje kilkupiętrowy budynek nazywany Pałacem: chore dzieci mają tu kolorowe pokoje, piękne meble i zabawki. Ale przede wszystkim mają serdeczną i fachową opiekę ludzi, którzy towarzyszą im i ich rodzinom w najtrudniejszym doświadczeniu w życiu – chorobie i umieraniu. Fundacja zapewnia małym pacjentom opiekę w ramach hospicjum domowego, prowadzi hospicjum stacjonarne dla osieroconych dzieci, a także hospicjum perinatalne i od niedawna ośrodek preadopcyjny, do którego trafiają porzucone noworodki i niemowlęta. A wszystko to dzięki jednej niezwykłej kobiecie o niezwykłym imieniu, która jest niezastąpiona w pokonywaniu urzędniczych i mentalnych barier.

NOMINUJEMY ZA: wrażliwość na dziecięce cierpienie i skuteczność w realizacji nawet najbardziej niecodziennych pomysłów.

ANNA KRUPA

Jest jedyną taką matką w Polsce: urodziła się bez obu rąk, a mimo to żyje pełnią życia: skończyła studia (także podyplomowe!), pracuje zawodowo, prowadzi samochód, a przede wszystkim realizuje swoje marzenia, także to o macierzyństwie. Emilkę, dziś już 9-letnią, wychowuje sama (tzn. z pomocą rodziny) i wcale nie uważa tego co robi za bohaterstwo: po prostu jest mamą dla swojej córki. A dla nas jest bohaterką: dzielną, odważną kobietą, która musiała na co dzień stawić czoła problemom, jakie osobom zdrowym nie mieszczą się w głowie: jak ubrać i nakarmić niemowlę, przenieść je razem z wózkiem czy zatrzymać uciekające dziecko, by nie wbiegło na ulicę – kiedy brakuje rąk? Anna sobie z tym wszystkim poradziła! Jest bardzo samodzielną kobietą i najczulszą mamą dla Emilki, o której mówi: „to najcudowniejsze, co mnie w życiu spotkało”.

NOMINUJEMY ZA: codzienny heroizm, odwagę w przekraczaniu barier, wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia celów, a także za pogodę ducha i poczucie humoru.

EWA BŁASZCZYK

Kobieta – instytucja. Dzielna i niezłomna. Była już znaną i cenioną aktorką, gdy w ciągu zaledwie kilku miesięcy przeżyła dwie wielkie tragedie: śmierć męża i zapadnięcie w śpiączkę 6-letniej córki Oli – jednej z bliźniaczek. Mimo to nie załamała się – dzielnie stawiła czoło przeciwnościom losu. To, co przydarzyło się Oli, stałą się dla Ewy Błaszczyk inspiracją do założenia Fundacji Akogo?, która przez wiele lat niestrudzenie zbierała pieniądze na budowę specjalistycznej kliniki zajmującej się leczeniem dzieci w śpiączce. Wreszcie, w lipcu 2013 roku, Klinika Budzik została uruchomiona – jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, które dotąd były pozostawione same sobie. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka i zajmuje się opieką i rehabilitacją dzieci w śpiączce oraz wybudzaniem ich z tego stanu. Przez 3,5 roku działania Kliniki zostało wybudzonych – m.in. dzięki nowatorskim na skalę światową operacjom – 32 pacjentów. 

NOMINUJEMY ZA: wytrwałość w dążeniu do celu, niesienie nadziei w sytuacjach beznadziejnych, za przywracanie do życia.

MONIKA KUSZYŃSKA

Była piękna, młoda, i kochana przez fanów. Ale po wypadku samochodowym została sparaliżowana od pasa w dół i przeżyła załamanie: nie chciała wychodzić z domu, pokazywać się na wózku. Dopiero po kilku latach ciężkiej rehabilitacji, postanowiła o siebie zawalczyć: mimo niepełnosprawności zaczęła występować na scenie, wyszła za mąż, a dwa miesiące temu urodziła synka! Trudne przeżycia sprawiły, że otworzyła się na cierpienia innych, zwłaszcza dzieci – zaśpiewała wiele charytatywnych koncertów na rzecz hospicjów dziecięcych.

NOMINUJEMY ZA: za determinację w walce o siebie i swoje marzenia, za oswajanie Polaków z problemem macierzyństwa kobiet niepełnosprawnych. (fot. Zuza Krajewska)

ANNA KRAWCZAK

Mama dwóch synów, w tym jednego z in vitro. Jako wieloletnia szefowa Stowarzyszenia na rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian”, jest osobą, która – obok lekarzy – zrobiła najwięcej dla propagowania rzetelnej wiedzy o leczeniu niepłodności i uświadamiania Polaków, jakim dramatem jest niemożność urodzenia dziecka. Jako autorka artykułów i książek, a także gość wielu programów radiowych i telewizyjnych, niestrudzenie wyjaśnia, jak naprawdę wygląda leczenie niepłodności, zadając kłam mitom i bzdurom rozpowszechnianym przez niektórych polityków i księży.

NOMINUJEMY ZA: zaangażowanie w pomoc dla ludzi dotkniętych problemem niepłodności, za edukowanie Polaków.

HENRYKA KRZYWONOS-STRYCHARSKA

Zasłynęła jako jedna z bohaterek Solidarności, ale dla nas jest bohaterką z innego powodu: wychowała wraz z mężem Krzysztofem 12 dzieci, choć żadnego nie urodziła sama. Troje pierwszych dzieci adoptowała. Niektóre w dramatycznych okolicznościach, gdy nie było czasu na namysł – jak 14-letniego syna sąsiadki, którym po śmierci mamy miała zająć się ciocia, ale przed sądem nagle zmieniła zdanie... Później założyli z mężem rodzinny dom dziecka, by przyjąć kolejne opuszczone dzieci. Szczególnym wyzwaniem było przyjęcie pod swój dach jednocześnie aż pięciorga maluchów w wieku od dwóch do siedmiu lat, które były rodzeństwem. Trudno nam sobie nawet wyobrazić, jak musiało to być trudne dla matki. Ale – jak zawsze – dała radę!

NOMINUJEMY ZA: wielkie serce, w którym starczyło miłości aż dla dwanaściorga przygarniętych dzieci. (fot. www.facebook.com/henrykakrzywonos/)

KAROLINA MALINOWSKA

Była modelką, która odnosiła spore sukcesy: pracowała u Prady, jej zdjęcia zdobiły okładki „Vogue’a”... Ale porzuciła karierę modelki dla rodziny: męża i dzieci, co nie zdarza się często w dzisiejszych czasach. Dziś jest mamą trzech synów i mimo popularności pozostała osobą bardzo natualną i skromną, za co Polki ją kochają. Nie ma w sobie nic z celebryctwa: szczerze mówi o tym, że pochodzi z biednej rodziny, sama gotuje dzieciom ziemniaki i piecze ciasta oraz że bycie matką to także trudne chwile: zmęczenie i brak cierpliwości do dzieci. Pomaga też innym – od lat wspiera fundacje i akcje społeczne, np. co roku na Boże Narodzenie robi kilkaset paczek dla dzieci z ubogich rodzin z warszawskiej Pragi. Była też ambasadorką kampanii społecznej „Przytulenie ma znaczenie”, a niedawno napisała książkę o tym, jak wychować dziecko, nie krzywdząc go (na podstawie rozmów z autorytetami w dziedzinie wychowania).

NOMINUJEMY ZA: bycie normalną, fajną mamą w świecie show-biznesu, empatię i pomoc dla dzieci, którym się gorzej powodzi, spełnianie dziecięcych marzeń.

BEATA KULESZA

Założycielka i szefowa dużej i prężnie działającej Fundacji Serce Dziecka, która od wielu lat pomaga dzieciom z wadami serca i ich rodzicom. Dobrze wie, jakim szokiem dla rodziców są narodziny chorego dziecka, bo sama tego doświadczyła. I wie, jak bardzo ważne jest wtedy wsparcie i pomoc. Jej Fundacja nikogo nie pozostawia bez pomocy: każdy rodzic dziecka z wadą serca, który się do niej zwróci, uzyska wsparcie psychiczne, merytoryczne (informacje, gdzie najlepiej diagnozować i leczyć dziecko), a w razie potrzeby – także ekonomiczne. W trakcie pobytu dziecka w szpitalu fundacja opłaca np. dojazdy rodzica do szpitala i noclegi, dla dzieci po leczeniu operacyjnym prowadzi wypożyczalnie sprzętu, który umożliwia im rehabilitację w domu, nansuje programy i turnusy rehabilitacyjne, a nawet remontuje sale i inne pomieszczenia w dziecięcych szpitalach! Z każdym rokiem Fundacja – pod rządami pani Beaty – działa z coraz większym rozmachem, pomagając również osobom dorosłym z wadą serca i dzieciom, które straciły rodzica.

NOMINUJEMY ZA: wrażliwość na potrzeby chorych dzieci, niesłabnącą pozytywną energię, pogodę ducha i działanie z coraz większym impetem!

AGATA ALEKSANDROWICZ

Prawdziwa pasjonatka naturalnego karmienia – kiedy karmiła syna, zaczęła więc pisać blog, na którym zamieszczała rzetelne informacje o laktacji i odpowiadała na pytania internautek. Od tamtej pory blog www.hafija.pl zdobył główne wyróżnienie w konkursie Blog Roku 2014 i jest obecnie jednym z największych kompendiów wiedzy o laktacji w polskim internecie. Jego autorka to już nie tylko blogerka – także dyplomowany Promotor Karmienia Piersią, wiceprezeska Fundacji Promocji Karmienia Piersią, prelegentka zapraszana na liczne konferencje i sympozja poświęcone laktacji.

NOMINUJEMY ZA: pomaganie karmiącym mamom przez dostarczanie solidnej, merytorycznej wiedzy przekazywanej zrozumiałym, przyjaznym językiem, za obalanie szkodliwych mitów o karmieniu.

AGATA KOMOROWSKA

Blogerka, pisarka i mama czworga dzieci: nastoletniego Aleksa, Krystiana z zespołem Downa, adoptowanej Ady, a także zastępcza mama dla 15-letniego Michała i mama dziecka, które zmarło przed urodzeniem… Te osobiste doświadczenia upoważniają ją – jak mało kogo – do napisania słynnego apelu adresowanego do tzw. obrońców życia, czyli zwolenników wprowadzenia w naszym kraju całkowitego zakazu aborcji. W opublikowanym na swoim blogu apelu Agata Komorowska prosiła polityków i księży, aby wyobrazili sobie, że to oni osobiście muszą przyjąć pod swój dach ciężko upośledzone dziecko wymagające stałej opieki. Zabrała w tej sprawie głos, aby uświadomić nam wszystkim tragiczną sytuację dzieci „skazanych na życie” – ciężko chorych, cierpiących i porzuconych przez rodziców. Potrzebujących miłości i czułości, a skazanych na wegetację w tzw. ośrodkach opieki. Czy pokochacie te dzieci i weźmiecie je do siebie? – pytała retorycznie.

NOMINUJEMY ZA: mądre, skłaniające do myślenia wpisy na blogu, za rzadką w Polsce odwagę mówienia o sprawach, o których inni milczą, za demaskację obłudy i hipokryzji.

Aby zagłosować na Mamę 10-lecia, wypełnij poniższy formularz:

 

Wybieramy Mamę 10-lecia!

Formularz konkursowy


Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.
Aktualizacja: 2017-04-26 Publikacja: 2017-03-31
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.