Citroën Grand C4 Picasso - bezpieczne i wygodne rodzinne podróżowanie

Citroen Grand Picasso

Nowy minivan Citroën Grand C4 Picasso to zaproszenie do podróży z rodziną. To komfort i radość z jazdy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Doskonała poręczność i nowoczesne elementy wyposażenia samochodu to gwarancja pozytywnych wrażeń..

Prezentując Nowego Grand C4 Picasso, Citroën po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem w projektowaniu komfortowych samochodów, zapewniających pasażerom wspaniałe samopoczucie. Projektanci skoncentrowali się na priorytetach − przestronnym wnętrzu, komfortowych siedzeniach i bezpieczeństwie podróżowania.

C4 Grand Picasso

Przestronne wnętrze

Nowy Citroën Grand C4 Picasso można z łatwością dostosować do potrzeb użytkowników. Tylne siedzenia składają się, tworząc płaską przestrzeń ładunkową. Siedzenie pasażera ma składane oparcie, dzięki czemu można przewozić przedmioty o długości powyżej 2,5 m. Gdy rodzina się powiększy, można skorzystać z siedzeń z tyłu, ukrytych w podłodze. Dostęp do pojemnego bagażnika (od 645 do 704 l przy tylnych fotelach przesuniętych maksymalnie do przodu) jest bardzo łatwy. Tylna pokrywa może być sterowana elektrycznie. Dodatkowo Citroën proponuje innowacyjne rozwiązanie w postaci bezdotykowego otwierania bagażnika, gdy kierowca ma zajęte ręce. Wystarczy przesunąć stopę pod zderzakiem, a system automatycznie zamknie lub otworzy klapę.

Technologiczna inteligencja

Nowy Citroën C4 Grand Picasso jest wyposażony w wielofunkcyjny ekran dotykowy 7” z nowym interfejsem i wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości (podobnej do smartfonów najnowszej generacji).

Charakterystycznym elementem wyposażenia nowego minivana Citroën jest dodatkowy, niezależny ekran 7” oraz system nawigacyjny Citroën Connect Navi, który dostarcza kierowcy wielu informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Interfejs nowej generacji pozwala na powiększanie i zmniejszanie obrazu za pomocą dwóch palców (jak w iPad), mapy zostały udoskonalone, aby skuteczniej prowadzić kierowcę do celu. System działa za pośrednictwem poleceń głosowych, zwiększając bezpieczeństwo jazdy.

Na zdjęciu: panel dotykowy w nowym C4

Systemy wspomagające prowadzenie

  • Aktywny regulator prędkości z funkcją stop

System wykorzystuje czujniki, które wykrywają pojazdy jadące z przodu i automatycznie utrzymuje bezpieczny dystans (ustawiony przez kierowcę), używając gazu i hamulca. Gdy zajdzie taka potrzeba, system wyhamowuje samochód aż do zatrzymania. Regulator prędkości jest aktywny w zakresie 30 − 180 km/h.  

  • System kontroli uwagi kierowcy

Monitoruje zachowanie kierowcy, aby wykryć oznaki senności. Działa dwufazowo − początkowo włącza się sygnał dźwiękowy i komunikat "uważaj”, następnie głośniejszy alarm i komunikat "zrób przerwę". System nie przejmuje kontroli nad samochodem.  

  • Alarm niezamierzonego przekroczenia linii

System jest pomocny w sytuacji senności kierowcy lub chwilowej dekoncentracji. Kamera, zamontowana na szczycie przedniej szyby, wykrywa linie oddzielające pasy i koryguje tor jazdy samochodu, ostrzegając kierowcę przed ryzykiem niezamierzonego opuszczenia pasa drogi (bez włączonego kierunkowskazu).

Rodzinny C4 Picasso

  • System kontroli martwego pola

Gdy system wykryje pojazd znajdujący się w martwym polu, ostrzega kierowcę za pomocą specjalnych diod w lusterkach zewnętrznych. Jest aktywny przy prędkościach powyżej 12 km/h. Gdy system jest włączony, a kierowca włączy kierunkowskaz i zacznie zjeżdżać na pojazd znajdujący się w martwym polu, skontruje kierownicę aby uniknąć kolizji.

  • Aktywny hamulec bezpieczeństwa

Gdy kamera, zamontowana na szczycie przedniej szyby, rozpozna obiekty znajdujące się przed samochodem (inne samochody jadące w tym samym kierunku lub stojące w miejscu), a kierowca nie zareaguje, system automatycznie wyhamuje samochód aby uniknąć zderzenia. System jest aktywny od 5 km/h do prędkości maksymalnej, może być wyłączony przez kierowcę. 

  • System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości

Rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości i informuje kierowcę, który może dostosować do nich ustawienia regulatora prędkości. System jest aktywny w pełnym zakresie prędkości.

  • System ostrzegania o ryzyku kolizji

Ostrzega kierowcę, gdy wykryje ryzyko kolizji z samochodem znajdującym się z przodu. Jest aktywny od prędkości 30 km/h. Czujniki z przodu samochodu wykrywają inne pojazdy, poruszające się w tym samym kierunku. System nie reaguje na obiekty stałe, może być aktywowany lub wyłączany za pośrednictwem ekranu dotykowego.

Bezpieczeńswo na drodze

 

Aktualizacja: 2017-06-13 Publikacja: 2017-05-29
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: Citroën
Citroën
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Advertisement
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.