Energylandia: rodzinny park rozrywki w Zatorze. Jakie atrakcje czekają na was w Energylandii?

Energylandia
fot.: materiały prasowe

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Znajduje się w mieście Zator w woj. małopolskim. W połowie drogi między Katowicami, a Krakowem. Od Wadowic czy Oświęcimia dzieli droga licząca niespełna 17 kilometrów.

Goście spędzają tu całe dnie, korzystając z co najmniej 60 atrakcji rozłożonych na 26 hektarach powierzchni, a każdego roku przybywają kolejne.  Atrakcje w paru rozrywki są podzielona na 4 strefy: Dla najmłodszych – Bajkolandia, Dla całych rodzin – Familijna oraz Ekstremlana, dedykowana wszystkim głodnych wrażeń i wysokiej dawki adrenaliny.

Poza atrakcjami, wśród których na pewno należy wymienić potężne, największe w Europie Środkowo-Wschodniej Roller Coastery, w Energylandii zobaczyć można spektakularne pokazy artystyczne specjalistów w swojej dziedzinie. Pokazy akrobatyki scenicznej z udziałem pirotechniki, ognia, żonglerki, tańca czy innych dyscyplin artystycznych, odbywają się na 4 scenach widowiskowych (dwa teatry i amfiteatry). W tym Parku Rozrywki znaleźć można także niesamowite kino 7D, wyświetlające filmy dla dzieci i młodzieży w technologii 3D, wspartej dodatkowymi efektami specjalnymi.

Energylandia: strefa dla najmłodszych

Strefa dla najmłodszych, czyli tak zwana „Bajkolandia" to sterfa, dzięki której można się przenieść do krainy najwspanialszych bajek korzystając między innymi z klasycznej, pięknej wiedeńskiej karuzeli „Sissi”, mini spływu wodnego „Wyspa skarbów” czy kolejek „Jeep Safari” lub „Kraina krasnali”.

Dobrze wiedzieć

W najnowszym M jak mama ranking fotelików dla dzieci

Zastanawiasz się jaki fotelik wybrać dla dziecka? W najnowszym numerze M jak mama prezentujemy ranking pierwszych fotelików dla dzieci. Znajdziesz w nim informacje pomocne podczas wyboru fotelika dla dziecka:

  • parametry,
  • wyposażenie,
  • dodatkowe funkcje,
  • ceny. 

Zanim kupisz, porównaj różne modele i ceny!

Energylandia: dla najmłodszych
materiały prasowe

Energylandia: strefa familijna

Energylandia posiada również strefę familijną w której całe rodziny spędzają niezapomniane chwile na największych w Polsce Roller Coasterach (Energuś oraz Dragon), ale także sprawiających wiele radości atrakcjach wodnych, na przykład płynąc łódkami i biorąc udział w bitwie wodnej.

Energylandia: strefa familijna
materiały prasowe

Energylandia: strefa ekstremalna

Znajduje się tutaj również strefa ekstremalna będąca prawdziwym rajem dla wszystkich entuzjastów wysokiej adrenaliny! Instalacje w tej strefie, takie jak Roller Coaster Mayan, czy Viking dostarczają dreszczyku emocji! Podobnie jest w przypadku wielkiej obrotowej ławki „Apocalipto” czy potężnego wahadła „Aztek Swing”.

Energylandia: strefa ekstremalna
materiały prasowe

Energylandia: główne atrakcje

Roller Coaster ENERGUŚ

Premiera odbyła się 1 maja 2015 r. Na to urządzenie składa się osiem wagoników mieszczących łącznie szesnaście osób. Poruszają się one na konstrukcji mierzącej 13 metrów wysokości i osiągają prędkość 45 km/h. Długość trasy tej familijnej kolejki wynosi 335 metrów, ale każdy, kto ma ochotę skusić się na tę wyjątkową przejażdżkę zalicza podwójną rundę, a zatem trasa wydłuża się do blisko 700 metrów.

Energylandia: Energuś
materiały prasowe

Roller Coaster DRAGON

Premiera odbyła się 4 czerwca 2015, czyli raptem miesiąc po oddaniu Energusia. Wszystko po to, aby goście podczas wakacji mogli cieszyć się dwoma nowymi, największymi w Polsce rodzinnymi kolejkami górskimi.
Dragon jest jednak większą i bardziej ekstremalną atrakcją. Przede wszystkim jest to tak zwany „Suspended” czy też „Inverted Coaster”, czyli kolejka odwrócona. Oznacza to, że wagoniki są podwieszane, a uczestnicy przejazdu nie mają nic pod nogami, co potęguje odczucia w czasie jazdy.

Wysokość konstrukcji Dragona wynosi aż 20 metrów, co można porównać do 7 piętra wieżowca. Długość przejazdu sięga 453 metrów, zaś prędkość poruszania się wynosi 75 km/h. Wszystko to składa się na przeciążenia, które przy tej instalacji osiągają prawie 3,5 g.
O wyjątkowości tej atrakcji świadczy także fakt, że najbliższa tego typu zabawka znajduje się aż 1350 kilometrów od Energylandii, a dokładnie mówiąc chodzi o "Orkanen" w Fårup Sommerland - w Danii!

Energylandia: Dragon
materiały prasowe

Roller Coaster MAYAN

Premiera 12 września 2015 roku. Na ten największy nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy Roller Coaster goście Energylandii musieli poczekać najdłużej! Jednak zgodnie z naszymi obietnicami premiera odbyła się w sezonie letnim!
Mayan to ekstremalne urządzenie, które znajduje się z resztą nieopodal wysokiej na 40 metrów wieży Tsunami Drop oraz jednej z najbardziej ekstremalnych atrakcji Parku, Aztek Swing.

Roller Coaster Mayan zaspokoi spragnionych naprawdę ekstremalnych wrażeń! Prędkość wagoników w tej kolejce wynosi 80 km/h, jednak aż piąć inwersji powoduje, że przeciążenia podczas przejazdu sięgają prawie 5g! Mało, kto zdaje sobie sprawę, że to odczucia, jakich doświadcza pilot myśliwca F16 podczas ekstremalnych zwrotów. O zawrót głowy przyprawia już sama wysokość konstrukcji, która wynosi ponad 33 metry, co odpowiada dziesiątemu piętru wieżowca.

Energylandia: Maynn
materiały prasowe

Inne propozycje atrakcyjnych miejsc dla mam i dzieci

Aktualizacja: 2017-07-24 Publikacja: 2017-01-26
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.