Kalendarium podróżnika 2017 - wydarzenia, na które warto się wybrać z dzieckiem

Kalendarium podróżnika 2017
fot.: thinkstockphotos.com

Jeśli lubicie wspólne wycieczki, musicie koniecznie sprawdzić teogoroczne kalendarium podróżnika 2017. To wydarzenia, na które warto się wybrać z dzieckiem. Sprawdź czy w waszym mieście znajdziecie coś dla siebie.

Kalendarium podróżnika 2017: styczeń

 • Miasteczka LEGO

Od stycznia do czerwca w całej Polsce powstaną miasteczka LEGO, w których dzieci będą mogły bawić się całymi dniami tysiącami ulubionych klocków LEGO i budować wszystko, co podpowie im wyobraźnia! Firma LEGO Polska zaprasza dzieci z rodzicami na cykl 11 wielkich, bezpłatnych, weekendowych eventów „Miasteczko LEGO”, które odbędą się w centrach handlowych w miastach w całej Polsce: w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Bytomiu, Czeladzi, Częstochowie, Zabrzu i Kielcach.

fot. LEGO Creator Miasteczko 

Kalendarium podróżnika 2017: luty

 • Festiwal Teatrów dla dzieci

W Krakowie co roku w okresie ferii odbywa się Festiwal Teatrów dla dzieci. Tegoroczna edycja trwać będzie od 30 stycznia do 10 lutego. To dwa tygodnie niesamowitych spektakli stworzonych z myślą o najmłodszych. Warto wybrać się chociaż na jedno przedstawienie ulubionej baśni pociechy.

 • Ferie w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie 

Na dzieci od 6. roku życia w muzeum czekają "Opowieści starych lokomotyw", które dzielą się informacjami i ciekawostkami na temat swojej pracy oraz opowiadają o różnych ciekawych przygodach, które im się przytrafiły. Kolejną atrakcją jest "Podróż w czasie kolejką wąskotorową". Dzieci mogą poznać historię kolei zaczynając od kolei konnej po lokomotywy elektryczne, spalinowe i nowoczesne pociągi. 

Fot. Ferie w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie www.stacjamuzeum.pl

 • Zróbmy to razem! Twórz i graj - projektujemy planszówki (Lublin)

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie filia nr 38 organizuje rodzinne warsztaty, na których tworzone będą popularne planszówki. Wydarzenie odbędzie się 15 lutego o godzinie 16.00

Kalendarium podróżnika 2017: marzec

 • IX edycja Warszawskich Dni Rodzinnych

19 marca (niedziela) odbędzie się Piknik Rodzinny na warszawskich Bielanach. Na dzieci czeka tutaj wiele atrakcji m.in. eksperymenty chemiczne, zabawa z rówieśnikami, nauka nowego języka, warsztaty kulinarne, plastyczne oraz taneczne, dmuchany plac zabaw i wiele innych. Cały piknik odbywa się na świeżym powietrzu, co pozwala nam spędzić aktywnie weekend z dzieckiem.

 • Teatr Baniek Mydlanych 

 W dniach 6-17 marca odbędzie się interaktywne show, które zabierze dzieci i dorosłych w świat magii. Przedstawienie jest skierowane dla dzieci od 4 do 10 roku życia. To wydarzenie z pewnością spodoba się każdemu dziecku, w końcu maluchy uwielbiają bańki mydlane. 

Kalendarium podróżnika 2017: kwiecień

 • Koncert Harry Potter i Kamień Filozoficzny

7 kwietnia na warszawskiej Hali Torwar odbędzie koncert wszystkich piosenek ze ścieżki dźwiękowej filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Dodatkowo zostanie wyemitowany cały film w jakości HD na 480- calowym ekranie. Niesamowite przeżycie dla wszystkich dzieci i obowiązkowa atrakcja dla zagorzałych fanów przygód czarodzieja.

Kalendarium podróżnika 2017: maj

 • Multimedialny Park Fontann w Warszawie

Każdego roku w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie odbywają się specjalne pokazy. Od poniedziałku do piątku są to widowiska z użyciem dysz. Natomiast w weekendy możemy podziwiać specjalne widowiska multimedialne. Będzie to na pewno ciekawa atrakcja dla dzieci podczas letniej wycieczki po stolicy.

 • Noc Muzeów

Dla starszych dzieci świetną atrakcją będzie noc muzeów. Zwiedzanie wystaw i zabytków kulturowych na pewno poztywnie wpłynie na rozwój pociechy, a do tego wszystko odbywa się w nocy! W Warszawie akcja ta będzie miała miejsce 20-21 maja, w Krakowie dzień wcześniej, a w innych, większych miastach tydzień później. Gdziekolwiek nie mieszkacie na pewno znajdziecie odpowiedni termin dla siebie.

 • Mamo, Tato, chodź do opery! (Poznań)

21 maja Teatr Wielki i ENEA organizuje dla dzieci warsztaty, które odbędą się podczas niektórych spektakli. dzieci pod opieką animatorek będą miały okazję spotkać się z artystami i pobawić się w kreatywne zabawy inspirowane sztuką, a rodzice w tym czasie mogą obejrzeć spektakl operowy. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 5-10 lat.

Kalendarium podróżnika 2017: lipiec

 • XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA

Festiwal FETA skupia w sobie spektakle różnego rodzaju dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Kolejna edycja odbędzie się w Gdańsku w dniach 13-16 lipca. Podczas tegorocznej imprezy zaprezentuje się aż kilkadziesiąt grup z różnych zakątków świata. Festiwal z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę widzów. Warto wybrać się tam razem z dzieckiem i przy okazji spędzić trochę czasu z całą rodziną.

 •  Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem

15 lipca odbędzie się rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń, które odbywa się latem. Oprócz bitwy możemy zobaczyć obozy, które mają odzwierciedlać warunki z XV-wieku. 

Kalendarium podróżnika 2017: sierpień

 • Zwiedzanie na Stadionie Wrocław

Zwiedzanie Stadionu we Wrocławiu odbywa się 7 dni w tygodniu. Możemy samodzielnie wejśc na taras widokowy lub skorzystać z opcji z przewodnikiem, który pokaże wszystkie zakamarki stadionu niedostępne dla kibiców. 

Kalendarium podróżnika 2017: październik

 • Light Move Festival

Już od 2011r. w październiku w Łodzi odbywa się Light Move Festival. Iluminacje świetlne zachwycą nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Jest to również największy festiwal światła w całej Polsce. Głównym celem tego typu imprez jest podkreślenie wartości historycznej zabudowy miejskiej w danym mieście.

Kalendarium podróżnika 2017: grudzień

 • Ruchoma szopka w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku (Wrocław)

Ruchoma szopka, którą można oglądać przez cały rok znajduje się w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku we Wrocławiu. Jest to najpopularniejsza szopka w Polsce. Oprócz klasycznych figurek w szopce pojawiają się również zabawki takie jak: Myszka Mickey czy Kaczor Donald. 

Aktualizacja: 2017-03-10 Publikacja: 2017-01-26
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.