Karpacz - atrakcje dla dzieci. Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Karpaczu

Ferie zimowe z dzieckiem
fot.: thinkstockphotos.com

Wybór atrakcji dla dzieci w Karpaczu jest ogromny. Bez względu na to, o jakiej porze roku zdecydujemy się na wyjazd, czeka na nas wiele atrakcji turystycznych dla rodzin z dziećmi. Szlaki turystyczne, trasy rowerowe, parki linowe, tory saneczkowe, Muzeum Zabawek, Western City oraz parki rozrywki - to tylo niektóre z propozycji, które czekają na dzieci, spędzające czas w Karpaczu. Wybieracie się na wakacje, ferie lub weekend w góry? Zobaczcie nasz przewodnik po atrakcjach dla dzieci w Karpaczu!

Muzeum Zabawek 

Muzeum Zabawek w Karpaczu to jedna z obowiązkowych atrakcji, którą koniecznie wpisujemy na listę miejsc wartych odwiedzenia. Możemy tam zobaczyć kolekcję lalek z całego świata, prezentowaną w miejskim muzeum. Zabawki pochodzą ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego, twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. W Muzeum Zabawek do obejrzenia mamy ponad 2,5 tysiąca eksponatów. Wizyta w muzeum to dla dziecka możliwość zobaczenia przedmiotów, którymi kiedyś bawiły się dzieci, a dla rodziców powrót do czasów dzieciństwa.

Cennik: bilet ulgowy 5 zł, normalny 10 zł

Adres: ul. Kolejowa 3, 58-540 Karpacz

Zakopane dla dzieci. Atrakcje turystyczne dla dzieci i rodziców w Zakopanem >>

Wystawa klocków Lego w Karpaczu

Interaktywna wystawa unikalnych modelki z klocków Lego to miejsce na mapie Karpacza, które chcą zobaczyć nie tylko dzieci, ale i dorośli. Na ekspozycji zobaczymy modele, które tematycznie nawiązują do Karpacza, takie jak: Świątynia Wang, Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce czy Postać Karkonosza – Ducha Gór. Oprócz tego na uwagę dzieci zasługuje postać Minionka zbudowana z klocków Lego, wyciąg narciarski, statek kosmiczny, model fabryki z taśmą produkcyjną czy kolejka górska.

Cennik: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł, rodzinny (2+1): 30 zł

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 24, 58-540 Karpacz

 

Fot. Interaktywna wystawa unikalnych modelki z klocków Lego w Karpaczu

Całoroczne lodowisko w Karpaczu

Całoroczne lodowisko w Karpaczu to możliwość cieszenia się jazdą na łyżwach o każdej porze roku. Ma ono powierzchnię 600 metrów kwadratowych, a tafla pokryta jest lodem syntetycznym. Przy lodowisku działa również wypożyczalnia łyżew oraz punkt ostrzenia płóz. Do dyspozycji najmniejszych turystów jest Sala Zabaw, znajdująca się przy tuż przy lodowisku. 

Cennik: 12zł wstęp + 6zł za godzinę wypożyczenia łyżew

Adres: ul. Gimnazjalna 2 (obok BIAŁEGO JARU), Karpacz

Pierwsze wakacje z niemowlakiem: praktyczne porady >>

Aquapark w Karpaczu

Wizyta w aquaparku to wielka frajda dla dzieci bez względu na wiek. W końcu nie od dziś wiadomo, że uwielbiają one zjeżdżalnie, baseny i fontanny. Aquapark Sandra w Karpaczu to oprócz kompleksu basenów i jacuzzi - miejsce przygotowane z myślą o dzieciach. Czeka na nich 3-poziomowy basen o nazwie Wodna Dżungla. Poszczególne poziomy mają głębokość kolejno 20 cm, 40 cm i 80 cm. Obok basenu znajdziemy również słonie i foki, które tryskają wodą oraz wysepki z piaskiem, co stanowi dodatkową atrakcję dla dzieci. Dla amatorów aktywnego spędzania czasu przygotowana jest zjeżdżalnia Turbo, Wirujący Bąk oraz zjeżdżalnia na pontonach.

Cennik: bilet normalny 30 zł / 1,5 godziny, bilet ulgowy 20 zł/ 1,5 godziny 

Adres: ul. Obrońców Pokoju 3, Karpacz

O czym trzeba pamiętać, wybierając się w podróż samochodem? >>

Fot. Aquapark Sandra w Karpaczu

Park Linowy w Karpaczu

Całoroczny Park Linowy Tarzan to jedna z wielu atrakcji Karpacza, które przypadną do gustu miłośnikom aktywnego spędzania czasu. Park składa się z ruchomych platform i drewnianych elementów dodatkowo urozmaiconych siatkami, mostami i drabinkami. Miejsce jest dostosowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie odpowiednią trasę dla siebie. Na najmłodsze dzieci do 130 cm wzrostu czeka trasa Baby Tarzan z mostem wiszącym, tunelem, belką i ruchomymi platformami. Dla pozostałych uczestników Parku Linowego do wyboru są trasy: treningowa, łatwa i trudna. 

Cennik: bilet normalny – 35 z, bilet ulgowy – 30 zł

Adres: ul. Gimnazjalna 2 ( BIAŁY JAR), Karpacz

Pierwsze wakacje z dzieckiem. Jak przygotować niemowlę do podróży? >>

Tor Saneczkowy w Karpaczu

Tor saneczkowy Kolorowa to atrakcja dla dzieci i dorosłych, z której trudno nie skorzystać. Jest on dostępny całorocznie z wyjątkami (informacja o nich znajduje się na stronie internetowej kolorowa.pl). Całkowita długość toru to 1060m. Dostępne są tam dwa tunele (18 i 6m), wiraż ślimakowy (560°), 3 uskoki i oczka wodne. Czas zjazdu trwa około pięciu minut, a prędkość maksymalna wynosi 30 km/h. Warto wiedzieć, że dzieci do 8 lat zjeżdżają z osobą pełnoletnią!

Cennik: bilet jednoprzejazdowy – 9 zł, bilet dwuprzejazdowy – 16 zł

Adres: ul. Parkowa 10, Karpacz

Park Bajek Karpacz

Wizyta w Parku Bajek to miło spędzony czas wspólnie z dziećmi. Po parku chodzimy wyznaczonymi ścieżkami, które przypominają leśne dróżki. Podczas spaceru odkrywamy kolejne chatki należące do bohaterów z takich bajek jak: "Królowa Śniegu", "Calineczka", "Jaś i Małgosia", "Czerwony kapturek", Śpiąca królewna", "Kopciuszek", „Kot w butach”, „Roszpunka” czy „Pinokio”. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci będą gry wodne, tor pontonowy oraz plac zabaw. Powierzchnia Parku Bajek wynosi ok. 2,5 ha, co daje nam czas zwiedzania ok. 2 godzin.

Cennik: dziecko od 2 do 15 lat - 15zł, rodzic/opiekun - 10zł

Adres: ul. Wilcza 2 ( przy stoku Relaks), Karpacz

7 gadżetów niezastąpionych w podróży z dzieckiem >>

Karkonoskie Tajemnice

Karkonoskie Tajemnice to lekcja historii i możliwość poznania legend związanych z Karkonoszami. Miejsce położone jest u podnóża Śnieżki i zostało zbudowane w miejscu odkrycia wiekowego kostura Ducha Gór (legendarny władca Karkonoszy). Interaktywna ekspozycja sprawia, że wkraczamy w tajemniczy świat Karkonoszy, poznając ich historię i dowiadując się jak wygląda życie w górach. Oprócz historycznych eksponatów możemy obejrzeć również okazy niesamowitych owadów żyjących w okolicach Karkonoszy. 

Cennik: dorośli 19 zł, dzieci 15 zł

Adres: ul. Mickiewicza 1a, Karpacz 

Western City

Western City to miasto prawdziwych kowbojów. Wybierając się do parku rozrywki przenosimy się na Dziki Zachód, gdzie porządku pilnuje szeryf. Kowbojskie miasteczko zostało zbudowane na wzór budynków, które wszyscy doskonale znają z westernów. W miasteczku znajduje się Saloon, Biuro Szeryfa, Western Press, sklep kolonialny, poczta oraz bank. Wizyta w Western City to ciekawa atrakcja dla dzieci, mogą na własne oczy zobaczyć Dziki Zachód do tej pory znany tylko z filmów, książek lub gier. 

Cennik: bilety od 11 zł

Adres: Ściegny 200, koło Karpacza 

Aktualizacja: 2017-03-10 Publikacja: 2016-12-07
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.