LEGOLAND - jak dojechać? Atrakcje dla dzieci w LEGOLANDZIE

LEGOLAND
fot.: thinkstockphotos.com

Park rozrywki LEGOLAND jest najbardziej pożądanym miejscem do odwiedzenia przez wszystkie dzieci. Nazwa LEGO pochodzi od duńskiego zwrotu "Leg godt", które oznacza "baw się dobrze". Niewątpliwie wszyscy dobrze się bawimy przy konstruowaniu własnych budowli i figurek. Przedstawiamy główne atrakcje dla dzieci w LEGOLANDZIE.

Klocki firmy LEGO miało w dzieciństwie wiele osób, a lata ich świetności nie minęły do dziś. Nasze pociechy ówcześnie równie często sięgają po tego typu zabawki do konstruowania własnych budowli czy pojazdów. Marka na początku działalności zajmowała się m.in. produkcją drewnianych klocków. Dzisiaj skupia się wyłącznie na klockach plastikowych, dając radość dzieciom (i dorosłym!) na całym świecie. Przedsiębiorstwo to ma swoją siedzibę w Billund w Danii i tam też został stworzony pierwszy na świecie LEGOLAND.

LEGOLAND Billund w Danii

Nie da się pojechać do Danii i nie odwiedzić LEGOLANDU. Jest to szczególnie wyjątkowa atrakcja jeśli na wycieczkę wybieracie się z dzieckiem. Pierwszy tego typu park rozrywki został stworzony właśnie w Billund w Danii. Miejsce to nie jest przypadkowe, ponieważ to tutaj powstała firma LEGO produkująca kultowe klocki. Dlatego też tylko tu znajdziemy najoryginalniejsze wystawy, których nie spotkamy nigdzie indziej. W LEGOLANDZIE na dzieci i dorosłych czeka aż 10 stref tematycznych do zwiedzania. 

LEGOLAND został podzielony na strefy tematyczne, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W parku nie spotkamy wyłącznie wystaw klocków, ale tez mnóstwo atrakcji dla dzieci tj. karuzele, łódki, kolejki, a to wszystko w cenie jednego biletu. Firma LEGO słynie m.in. z produkowania zabawek tematycznych związanych z filmami np. Star Wars czy Hobbit. Związane z tego typu seriami wydarzenia i wystawy pojawiają się również w LEGOLANDZIE.

Adres: Nordmarksvej 9, 7190 Billund, Dania

Legoland Dania
materiały prasowe

fot. LEGOLAND DANIA World’s Tallest

Atrakcje w LEGOLANDZIE w Billund

Na szczególną uwagę zasługuje nowa strefa Ninjago World, w której zobaczymy niesamowitą atrakcję, którą jest interaktywna kolejka Ninjago The Ride przenoszącą dzieci do świata w wymiarze 4D. 

W 2017 roku w strefie Mililand zostaną zbudowane miniatury najwyższych budynków świata. Powstaną one  w skali 1:150 aż z 800.000 klocków LEGO. Na wystawie nazwanej World's Tallest do obejrzenia będzie wysoki na 5,5 metra model Burj Khalifa, wieża Eiffela, Taipei 101, OneWorld Trade Center, Makkah Royal Clock Tower Hotel czy Shanghai Tower.

W LEGOLANDZIE czeka też specjalnie przygotowana strefa dla najmłodszych dzieci, które zabawy tradycyjnymi klockami LEGO mają jeszcze przed sobą. DUPLOLAND to plac zabaw dla najmłodszych przeznaczony dla dzieci od 1,5 roku życia. Na maluchów czekają tam zjeżdżalnie czy koniki bujane. Dodatkową atrakcją są kolorowe domki, w których najmniejsi zwiedzający mogą bawić się w policjantów, strażaków czy sprzedawców. Można się również przejechać kolejką DUPLO.

Kolejną atrakcją czekającą na zwiedzających jest Polar Land czyli strefa polarna z zatoką prawdziwych pingwinów oraz największą w LEGOLANDZIE kolejką górską, która rozpędza się nawet do 65 km/h. 

To tylko niektóre z atrakcji czekających na zwiedzających LEOLAND w Billund. 

Legoland Dania
materiały prasowe

fot. LEGOLAND DANIA World’s Tallest

Nocleg w LEGOLANDZIE w Billund

Na wszystkich, którzy chcą spędzić w LEGOLANDZIE więcej czasu czeka Holiday Village. Znajdują się tam tematyczne chatki, a od tego roku wioska zostanie powiększona o nowe domki NINJAGO. Będą mogły przenocować w nich całe rodziny od 4 do 8 osób. Na wielbicieli przygód będą czekały również gajówki NINJAGO w kształcie beczek. Holiday Village to alternatywa dla namiotu czy przyczepy kempingowej. Na terenie parku rozrywki mieści się również czterogwiazdkowy hotel.

LEGOLAND
materiały prasowe

Fot. LEGOLAND DANIA Holiday Village Chatka NINJAGO

LEGOLAND Günzburg w Niemczech

Kolejny LEGOLAND zbudowano w Günzburg w Niemczech. Niestety nie jest aż tak atrakcyjny jak jego pierwowzór z Danii, ale jeśli mieszkacie w zachodniej Polsce to będzie wam zdecydowanie bliżej do Günzburg niż do Billund. LEGOLAND w Niemczech to połączenie fabryki klocków z parkiem rozrywki. Oprócz zwiedzania różnego rodzaju wystaw dzieci mogą zobaczyć na własne oczy jak pracują konstruktorzy, a także wyprodukować własną zabawkę! Będzie to na pewno niesamowita pamiątka z wycieczki. Z pomocą pracowników możemy również skonstruować skomplikowane modele statków i samochodów, które zawierają wiele szczegółów.

Adres: Legoland-Allee, 89312 Günzburg, Niemcy

LEGOLAND w Polsce: wystawy klocków LEGO w polskich miastach

Niestety, ku rozczarowaniu wielu osób, w Polsce jeszcze nie powstał LEGOLAND. Droga z Warszawy do tego parku rozrywki w Danii lub Niemczech jest mniej więcej taka sama i wynosi ok. 1100 km. Do Billund dostaniemy się drogą lądową, promem lub samolotem (z lotniska w Gdańsku lub w Warszawie). Droga do Günzburg może się okazać dla większości łatwiejsza do przebycia, a przede wszystkim tańsza. Jednak w Polsce w większych miastach również często organizowane są wystawy klocków LEGO. Dla prawdziwych fanów mogą okazać się niewystarczające, ale dla młodszych dzieci idealne. Wszystko zależy od waszej determinacji i oczywiście budżetu przeznaczonego na wycieczkę.

Gdzie pojechać z dzieckiem w 2017 roku. Ranking redakcji Podroze.pl 

Aktualizacja: 2017-03-10 Publikacja: 2017-01-18
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.