Majówka z dzieckiem blisko Warszawy: dokąd się wybrać? [ 5 pomysłów]

Majówka z dzieckiem blisko Warszawy
fot.: thinkstockphotos.com
Majówkę z dzieckiem można spędzić aktywnie, niezależnie od tego, jakie miejsce wybierzemy!

Warto wcześniej zaplanować, jak spędzimy zbliżającą się majówkę. Daleka podróż na tak krótki okres czasu, zwłaszcza z dzieckiem, może nam przynieść więcej trudu niż odpoczynku. Zobacz, gdzie warto się wybrać na majówkę z dzieckiem blisko Warszawy.

Mszczonów to niewielkie miasteczko położone ok. 50 km od Warszawy. Znajduje się w nim wiele hoteli i lokali gastronomicznych. Główną atrakcją miasta są baseny termalne. Na terenie kompleksu znajdują się liczne atrakcje wodne. Znajdziemy tam dwa baseny termalne z wodą leczniczą oraz basen rekreacyjny, a w nim sztuczną rzekę, masarze wodne, gejzery powietrzne oraz zespół zjeżdżalni. Dla najmłodszych dzieci przeznaczony jest brodzik z minizjeżdżalnią i jeżem wodnym. Warto podkreślić, iż woda w basenach jest naturalnie ciepła, niezależnie od temperatury powietrza.

Mszczonów oferuje również piękne szlaki piesze i rowerowe, wzdłuż których znajduje się wiele zabytków i pomników przyrody. Warto z pewnością odwiedzić Zespół Parkowo- Pałacowy w Radziejowicach, zabytkową kapliczkę św. Onufrego oraz rezerwat leśny Grady Osuchowskie, w którym znajduje się najwyższy punkt Niziny Mazowieckiej.

Polecamy też

Majówka z dzieckiem blisko Warszawy: wybierz się nad Zalew Zegrzyński

Zalew Zegrzyński od lat stanowi miejsce wypoczynku mieszkańców Warszawy i okolic. Znajduje się tam wiele wypożyczalni sprzętu wodnego. Warto wybrać się tam na długi weekend majowy. Możemy popływać po jeziorze rowerem wodnym, kajakiem, łódką lub motorówką. Zalew otaczają zarówno piaszczyste, jak i trawiaste plaże. W pobliżu znajdziemy liczne punkty gastronomiczne i bazy noclegowe, a także place zabaw dla najmłodszych.

W Nieporęcie na dzieci czeka minizoo, a w nim kucyki, kozy, owce, miniaturowe świnki i ptactwo domowe. Dla poszukiwaczy mocnych wrażeń polecamy wizytę w parku linowym „Radocha”, mieszczącym się również w Nieporęcie. Znajdziemy tam 5 różnych tras, dostosowanych do wieku odwiedzających. Wokół Zalewu Zegrzyńskiego rozpościerają się piękne tereny zielone, które warto zwiedzić podczas wycieczek rowerowych.

Majówka z dzieckiem blisko Warszawy: odwiedź Farmę Iluzji

Farma Iluzji to doskonałe miejsce na całodzienną wycieczkę. Jest to park rozrywkowo-edukacyjny, wybudowany we wsi Mościska, koło Woli Życkiej. Farma jest miejscem, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą dla siebie coś interesującego. Mieszczą się tam dziesiątki eksponatów, instalacji i rzeźb, które przeczą prawom fizyki i tym samym wydają się być tajemnicze i magiczne. Na Farmie, oprócz eksponatów, znajdują się również obiekty przeznaczone do aktywnego wypoczynku. Place zabaw, boiska sportowe, labirynt, ogniska- to wszystko czeka na odwiedzających to wyjątkowe miejsce gości.

Majówka z dzieckiem blisko Warszawy, czyli... na wsi

Weekend majowy w gospodarstwie agroturystycznym to doskonała alternatywa dla rodzin chcących chodź na kilka dni oderwać się od miejskiego zgiełku. W okolicach Warszawy jest bardzo wiele takich miejsc. Wyjeżdżając z dziećmi, warto dowiedzieć się, jakie atrakcje zapewniają właściciele. Bez trudu znajdziemy gospodarstwa z placami zabaw, bliskim sąsiedztwem rzeki lub własną stadniną koni. Malownicze, wiejskie tereny to dobre miejsce na długie spacery i wycieczki rowerowe. Dodatkowym atutem takiego wypoczynku jest fakt, iż do wielu gospodarstw chętnie zapraszani są również nasi domowi pupile.

Nie przegap

Majówka z dzieckiem blisko Warszawy z dinozaurami

W odległości ok. 100 km od Warszawy, w miejscowości Kołacianek w woj. łódzkim, znajduje się prawdziwy raj dla miłośników prehistorycznych stworzeń. Park Jurajsko–Botaniczny Kołacianek oferuje wiele atrakcji dla dzieci, m.in. naturalnie wyglądające figury dinozaurów oraz możliwość obejrzenia prawdziwych skamieniałości sprzed wielu milionów lat. Istnieje również piaskownica, w której ukryte kości dinozaurów czekają na małych paleontologów. W parku można przejechać się kolejką, a także wyszaleć na jednym z wielu placów zabaw, przygotowanych dla najmłodszych w różnym wieku. Organizowane są również dla dzieci zawody w poszukiwaniu złota. Na odwiedzających czeka baza noclegowa i restauracja.

Aktualizacja: 2016-08-25 Publikacja: 2016-04-20
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.