Niemowlę w wózku – do kiedy gondola, od kiedy spacerówka?

Niemowlę w wózku – do kiedy gondola, od kiedy spacerówka?
fot.: Wydawnictwo Murator

Klasyczny, głęboki wózek dla dziecka wystarcza przeważnie na kilka miesięcy, potem niemowlę zaczyna siadać i przeważnie nie chce słyszeć o spacerach w pozycji leżącej.  Podpowiadamy, do kiedy niemowlę wozimy w gondoli, a od kiedy możemy zabierać dziecko na przejażdżki w spacerówce.

  • Młodsze niemowlę – przez pierwsze trzy miesiące życia – wywozimy na spacer w wózku głębokim, i od tej zasady nie ma wyjątków. Wózek powinien mieć osłony zabezpieczające przed deszczem i silnym wiatrem, należy jednak ich używać tylko wtedy, kiedy pogoda jest rzeczywiście niesprzyjająca. W pogodniejsze dni przejażdżka w hermetycznie zamkniętym wózku nie ma sensu i jest dla dziecka szkodliwa.
  • Jeśli maluch sam już siedzi, można go przesadzić do spacerówki, do której powietrze dopływa bez trudu. Nie powinna to być jednak tzw. parasolka – dla zdrowia malca i jego kręgosłupa ważne jest, by wózek miał możliwość całkowitego rozłożenia siedziska do pozycji poziomej, i by siedzisko było odpowiednio usztywnione – tak, aby znajdujący się za nim mechanizm nie był wyczuwalny nawet pod naciskiem.
źródło: miesięcznik "M jak mama" Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2012-11-14
Ocena: 3
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.