Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: do którego parku rozrywki wybrać się razem z dzieckiem?

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce
fot.: thinkstockphotos.com

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce znajdują się praktycznie w każdym województwie. Jedne są większe, drugie mniejsze, ale wszystkie z nich mają wspólny cel - zapewnienie nieogarniczonej zabawy i niesamowitych wspomnień. Sprawdź, do którego parku rozrywki wybrać się razem z dzieckiem w twoim województwie!

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. małopolskie

Rabkoland w Rabce Zdrój

Rabkoland to jeden z największych parków rozrywki w województwie małopolskim. 16 ulic i 6 placów nieograniczonej zabawy dla dzieci i dorosłych! Oprócz typowych atrakcji dla dzieci, takich jak karuzele i kolejki górskie, spotkamy tutaj również teatr, muzea i wiele tematycznych wydarzeń. Nie sposób jest zwiedzić cały park w jeden dzień, więc dzieci często chcą tutaj wrócić ponownie.

Adres: Rynek, 34-700 Rabka-Zdrój

Inwałd Park

Inwałd Park to kompleks turystyczny składający się z aż 5 parków rozrywki. Nauka poprzez zabawę zawsze była atrakcyjniejsza dla wszystkich dzieci. Inwałd Park składa się z Parku Miniatur, Dinolandii, Warownii, Mini Zoo Kucyków oraz Ogrodu Jana Pawła II. Niesamowite atrakcje dla dzieci w każdym wieku.

Adres: Wadowicka 169, 34-120 Inwałd

Zatorland w Zatorze

Zatroland składa się z 5 tematycznych parków rozrywki dla całej rodziny. Są to m.in. Park Ruchomych Dinozaurów, Park Mitologii czy Owadów. Obejrzymy tutaj wiele gatunków zwierząt w makro rozmiarach. Dzieci poznają również ciekawostki na temat każdego z nich. Wodna podróż w towarzystwie mitologicznych bogów i herosów to niesamowite przeżycie dla najmłodszych.

Adres: Parkowa 7, 32-640 Zator

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. wielkopolskie

DeliPark

DeliPark to ciekawe miejsce na kreatywne spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Możecie odwiedzić tutaj różnego rodzaju parki edukacyjne np. Mini ZOO, Gigantyczne owady czy Prehistoryczne zwierzęta. Znajdziecie też kilka miejsc do wypoczynku tj. pole piknikowe oraz Cafe & Bar.

Adres: Poznańska 1, 62-052 Rosnówko

Frajdapark

Frajdapark mieści się w Poznaniu. Oprócz niesamowitych atrakcji dla dzieci jak dmuchane zamki czy knoocker możesz zorganizować tutaj również urodziny dla swojej pociechy. Niezapomniana zabawa i mnóstwo wspomnień gwarantowane!

Adres: Golęcińska 27, 60-626 Poznań

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. śląskie

Śląskie wesołe miasteczko

Śląskie wesołe miasteczko to jeden z największych kompleksów turystycznych w województwie śląskim. W tym parku rozrywki możemy wsiąść na karuzelę Balerinę, przejechać się biedronkową kolejką, a nawet odwiedzić Dolinę Niedźwiedzia! Znajdziemy tu mnóstwo urządzeń dostosowanych dla dzieci w różnym wieku, zarówno tych starszych jak i młodszych.

Adres: plac Atrakcji 1, 41-500 Chorzów

Park rozrywki Ogrodzieniec

W parku rozrywki Ogrodzieniec znajdziesz atrakcje dla dzieci w województwie śląskim, które mogą zaskoczyć również rodziców. Spotkamy tutaj m.in. Dom legend i strachów, Tor saneczkowy oraz Park doświadczeń fizycznych. Dzieci nauczą się nowych praw fizyki oraz wyładują pokłady energii podczas zabawy.

Adres: Zamkowa 33, 42-440 Podzamcze

Dream Park Ochaby

Park rozrywki i edukacji Dream Park Ochaby to kompleks rozrywkowo-edukacyjny dla rodziców i dzieci w różnym wieku. Znajduje się tu niezliczona ilość atrakcji dla dzieci, których nie sposób jest zwiedzić w jeden dzień. Są to m.in. Dom do góry nogami, Oceanarium prehistoryczne, Park linowy, Kino 6D czy strzelnica. Wszystkie zabawy są bezpieczne nawet dla najmłodszych gości.

Adres: Hodowlana 2, 43-430 Ochaby Wielkie

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. świętokrzyskie

Bałtów JuraPark

Niewątpliwe najpopularniejszą atrakcją dla dzieci w województwie świętokrzyskim znaną wszystkim tamtejszym mieszkańcom jest JuraPark. Spotkamy w nim ok. 100, naturalnej wielkości, modeli prehistorycznych zwierząt. Znakomite przeżycie nie tylko dla najmłodszych, ale także dla dorosłych. Spacer ścieżką dydaktyczną umożliwi wam dokładne zapoznanie się z historią danego gatunku dinozaura.

Adres: Bałtów 8a, 27-423 Bałtów

Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno

Kompleks turystyczny Sabat Krajno składa się z Alei Miniatur, stoku narciarskiego "Sabat" oraz parku rozrywki. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie w zależności od pory roku i warunków atmosferycznych. Kiedy zmęczycie się szusowaniem na nartach lub atrakcjami w lunaparku możecie zjeść obiad w restauracji znajdującej się na terenie kompleksu.

Adres: Krajno-Zagórze 43c, 26-008 Krajno-Zagórze

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. pomorskie i kujawsko-pomorskie

Ocean Park Władysławowo

Mimo, ze najsłynniejsze parki rozrywki znajdują się głównie na południu Polski w województwie pomorskim również znajdziemy kilka ciekawych miejsc na aktywny wypoczynek z dzieckiem. Jak sama nazwa i lokalizacja wskazuje Ocean Park kręci się wokół tematyki morskiej. Znajdziemy tutaj escape room, wodospad, czy wioskę rybacką. W ofercie przewidziane są również interaktywne show, ogniska dla grup oraz spacer z przewodnikiem.

Adres: Żwirowa 13, 84-120 Władysławowo

Rodzinny Park Rozrywki Łeba Park

W Rodzinnym Parku Rozrywki Łeba Park przeżyjemy mnóstwo niezapomnianych przygód. Ogrom atrakcji dla dzieci da najmłodszym niesamowite wspomnienia. Spotkamy tutaj m.in. Zamek strachu, kino 7D, pole do mini golfa, małpi gaj, mini ZOO i wiele innych. Park organizuje również wiele wydarzeń tematycznych szczególnie w sezonie letnim.

Adres: Kolonijna 24, 84-360 Nowęcin

Mega Park Grudziądz

Główną atrakcją dla dzieci w Mega Parku jest Miasteczko westernowe, które było pierwszym elementem tego parku rozrywki założonego w 1997 r. Stopniowo dołączały do niego ZOO, Dinozaury, Lunapark oraz Kraina Bajek, które teraz cieszą się równie dużą popularnością wśród dzieci i rodziców.

Adres: Południowa, 86-300 Grudziądz

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: woj. łódzkie, mazowieckie i warmińsko-mazurskie

Ceramilandia

Ceramilandia to trochę inny park rozrywki niż te opisane powyżej. Jest to centrum zabaw dla dzieci, które jest krainą nauki, zabawy i rozrywki. Ceramilandia oferuje warsztaty ceramiczne oraz salę zabaw i park rozrywki pod dachem. Idealne miejsce do spędzania wolnych chwil z dzieckiem w czasie niepogody.

Adres: Józefa Piłsudskiego 8, 95-083 Lutomiersk

Mazuorlandia

Mazurolandia to park atrakcji dla dzieci w województwie warmińsko-mazurskim. Znajdziemy tu Park Zabaw, Park Militariów ze strzelnica militarną oraz Muzeum Militariów, pozwalające poznać najmłodszym czasy II wojny światowej. Jest też Grodzisko rycerskie ze strzelnicą rycerską, a także Park Miniatur Warmii i Mazur oraz Polana legend. Dodatkowo na specjalnym poligonie Mazurolandia oferuje przejażdżki pojazdami militarnymi.

Adres: Gierłoż, 11-400 Kętrzyn

Farma Iluzji

Farma Iluzji to nie tylko miejsce, które daje nam rozrywkę, ale też uczy. Dzieci poznają tutaj w praktyce różnego rodzaju prawa fizyki, o których prawdopodobnie słyszeli już w szkole. Wycieczka do tego typu parku rozrywki będzie frajdą zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.

Adres: Mościska 9, 08-455 Trojanów

Aktualizacja: 2017-03-10 Publikacja: 2017-01-20
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.