Snowboard dla dzieci: jaki sprzęt jest niezbędny najmłodszym? [GALERIA]

Snowboard dla dzieci to zabawa, którą uwielbiają nawet najmłodsi członkowie rodzin. Wystarczy odpowiednio dobrany sprzęt i pociecha jest gotowa do spędzania długich godzin na stoku.

Snowboard dla dzieci to dyscyplina, którą większość uznaje za bardziej skomplikowaną wersję jeżdżenia na nartach. Na pewno dla najmłodszych, którzy opanowali już narty, nauka jazdy na snowboardzie będzie łatwiejsza, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ktoś, kto nie jeździ na nartach, spróbował też snowboardu. Niezbędnym elementem tej dziedziny jest zaopatrzenie się w odpowiedni ekwipunek - przeczytajcie, co powinno się w nim znaleźć!

Snowboard dla dzieci: od kiedy dziecko może zacząć uprawiać tę dyscyplinę?

Dyscyplinę tę mogą uprawiać dzieci już od 5-6. roku życia. Warunkiem jest dobra koordynacja ruchowa oraz ogólny rozwój organizmu. W tym wieku pociechy również szybko rosną, więc ekwipunek sportowy będzie trzeba wymieniać zapewne co roku. Najczęściej snowboardem zainteresowane są dzieci, które już opanowały jazdę na nartach bądź w rodzinach których jedna z osób też ją uprawia.

>> Czytaj także: Czy SNOWBOARD to dobry sport dla dziecka? >>

Snowboard dla dzieci: jakie korzyści daje dziecku uprawianie tego sportu?

Uprawianie jakiegokolwiek sportu na pewno wpływa korzystnie na dziecko. Pociecha kształtuje swoją sprawność fizyczną oraz uczy się, jak przyjmować porażkę i iść do przodu z podniesioną głową. W przypadku snowboardu dla dzieci, metodą prób i błędów dziecko w końcu osiąga upragniony efekt i staje na desce gotowe do dalszej jazdy. Dzięki sportom, które odbywają się na świeżym powietrzu, pociechy pozbywają się nadmiaru energii. Ruch sprawia również, że w przyszłości dziecko będzie się szybciej uczyło, ponieważ mózg staje się bardziej ukrwiony.

>> Czytaj także: Narty dla dziecka: jak wybrać narty dla dziecka? [GALERIA] >>

Snowboard dla dzieci: jaki ekwipunek jest potrzebny?

Snowboard dla dzieci nie należy do najbardziej ekonomicznych dziedzin sportu. Wadą snowboardu jest na pewno fakt, że dzieci szybko wyrosną z zestawu do jazdy. Konieczny jednak jest zakup kurtki i spodni lub zamiennie kombinezonu. Najważniejsze na stoku jest, aby pociecha nie zmarzła i dobrze się bawiła. Musisz również zadbać o dobór odpowiednich butów i wiązania. Dzięki temu zaoszczędzisz dziecku wielu niefortunnych wypadków spowodowanych za luźnym lub za ciasnym obuwiem. Potrzebna będzie oczywiście również deska. Powinna ona być dostosowana do gabarytów oraz wzrostu dziecka. To będzie najbardziej problematyczny element ekwipunku, który należy często wymieniać. Jeżeli chcesz uniknąć takiego wydatku co sezon, możesz skorzystać z wypożyczalni.

>> Czytaj także: Zimowe sporty: jakie sporty dla przedszkolaka? >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-01-08
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.