Bombki dla dzieci: jak wybierać bezpieczne i nietłukące się bombki?

Boże Narodzenie to kolorowa choinka z mnóstwem bombek. Zawsze najbardziej zainteresowanymi ubieraniem choinki są nasze dzieci. Jednak te tradycyjne, szklane mogą być dla małego dziecka niebezpieczne. Wybraliśmy dla was kilka inspirujących przykładów bombek dla dzieci, które się nie potłuką, są miękkie i lekkie.

Boże Narodzenie kojarzy się przede wszystkim z kolorową choinką. Najbardziej zainteresowanymi osobami są oczywiście nasi najmłodsi. I to nie tylko efektem końcowym, ale także jej ubieraniem. Dlatego postarajmy się o bezpieczne bombki dla dzieci, które są równie piękne, jak te szklane. My będziemy spokojni, że nic złego się nie stanie ani podczas ubierania choinki, ani później, a dzieci będą szczęśliwe, że mogą dotykać bombek, kiedy tylko zechcą (oczywiście zawsze w obecności dorosłych).

>>Przeczytaj również: Bombki na choinkę - inspiracje. Przegląd najpiękniejszych bombek!>>

Bombki dla dzieci: bezpieczne miękkie bombki z materiału

Dobrym pomysłem na ubranie choinki są bombki dla dzieci wykonane z materiału.  Zszyte z kilku kolorowych tkanin są miękkie i przyjemne w dotyku. Czasem przypominają ulubionych bohaterów bajek, dzwonki lub krasnoludki.  Ładne i bezpieczne są też koronkowe anioły, gwiazdy i serduszka.

Bombki dla dzieci: lekkie bombki ażurowe i przestrzenne

Innym pomysłem na bombki dla dzieci, które się nie potłuką, są lekkie bombki z metalu i papieru. Są to ażurowe formy przestrzenne w kształcie modeli brył geometrycznych, origami lub lubiane przez dzieci serca, anioły, choinki i gwiazdy. Takie nowoczesne bombki wyróżnia lekkość, nie obciążają też one gałęzi – nie powinny więc spadać pod własnym ciężarem. W tym stylu znajdziemy także czubki wieńczące wierzchołek choinki.

>>Przeczytaj również: Ozdoby na Boże Narodzenie - poznaj 8 propozycji>>

Bombki dla dzieci: bezpieczne bombki wykonane z drewna

Trzecim pomysłem na bezpieczne bombki dla dzieci są bombki z drewna. Zazwyczaj mają kulistą formę tradycyjnej bombki, większej lub mniejszej. Drewniane bombki są jednak dosyć ciężkie, wieszajmy je więc bliżej pnia.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą galerią bombek dla dzieci - znajdziecie w niej kilka bardzo ciekawych inspiracji!

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-12-03
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.