Boże Narodzenie w ciąży: 7 rad, dzięki którym poradzisz sobie z organizacją świąt

2015-12-11 15:02

Boże Narodzenie w ciąży kojarzy się z... katastrofą. Boisz się, że nie uda ci się zorganizować świąt? Że nie dasz rady posprzątać mieszkania, kupić prezentów i przyrządzić świątecznych potraw? Przeczytaj nasze wskazówki, a wszystko przygotujesz perfekcyjnie!

Boże Narodzenie
Autor: thinkstockphotos.com Boże Narodzenie w ciąży może być bardzo przyjemne. Podejdź do świąt z głową i na luzie!

Spis treści

  1. Boże Narodzenie w ciąży: nie panikuj
  2. Boże Narodzenie w ciąży: rozdysponuj zadania
  3. Boże Narodzenie w ciąży: jak przetrwać porządki?
  4. Boże Narodzenie w ciąży: jak kupić prezenty?
  5. Boże Narodzenie w ciąży: kupujemy choinkę
  6. Boże Narodzenie w ciąży: zmierzmy się ze świątecznymi zakupami...
  7. Boże Narodzenie w ciąży: i z gotowaniem

Boże Narodzenie to zapach piernika w wysprzątanym domu, szukanie prezentów pod choinką, wieczory z makowcem i mandarynkami, śpiewanie kolęd... Zaraz, zaraz, ale żeby tak było, to ktoś musi najpierw ten dom wysprzątać, choinkę ubrać, a makowiec upiec. Jak to zrobić w ciąży?

>> Jak udekorować dom na Boże Narodzenie? >>

Boże Narodzenie w ciąży: nie panikuj

Zamiast siedzieć i załamywać ręce, odetchnij głęboko i zrób sobie plan działania. Boże Narodzenie w ciąży może być tak samo przyjemne jak wcześniej, pod warunkiem, że weźmiesz pod uwagę, że jesteś w ciąży i nie będziesz chciała ze wszystkim radzić sobie sama. Nie musisz tego robić!

Boże Narodzenie w ciąży: rozdysponuj zadania

Wypisz na kartce wszystkie czynności, które musicie zrobić przed świętami. Wszystkie, włącznie z myciem okien, porządkami w domu, zakupem prezentów, ozdób choinkowych, choinki i produktów do przygotowania świątecznych potraw.

A kiedy to zrobisz, nie chowaj listy głęboko w szafie, tylko powieś ją w widocznym miejscu i zwołaj na zebranie domowników. Jeśli możesz liczyć tylko na pomoc partnera, podziel się z nim zadaniami. Jeśli jest was więcej - zapytaj każdego w czym mógłby pomóc. Razem będzie wam łatwiej zorganizować Boże Narodzenie!

Boże Narodzenie w ciąży: jak przetrwać porządki?

W ciąży możesz sprzątać, ale nie do przesady. Nie funduj sobie maratonu perfekcyjnej pani domu, broń boże nie myj okien ani nie wieszaj firanek. Rób te rzeczy, ktore nie wymagają dużego wysiłku - pościeraj kurze, umyj szkła, uprasuj świąteczny obrus i udekoruj mieszkanie. A mycie kabiny prysznicowej i wieszanie zasłon czy ozdób pozostaw innym.

Boże Narodzenie w ciąży: jak kupić prezenty?

Nie da się ukryć, że dziś jest to niezwykle proste - przez internet. Za prezentami możesz rozglądać się już w listopadzie, dzięki czemu będziesz miała więcej czasu na wybór najlepszego prezentu i zapłacisz za niego mniej. A jeśli ci się coś spodoba, po prostu to zamów z dostawą do domu. I już!

>> Co zrobić, by nasz dom pięknie pachniał w święta? >>

Boże Narodzenie w ciąży: kupujemy choinkę

Ten punkt nie jest trudny - w końcu nie będziesz dźwigała jej sama. Jeśli święta kojarzą ci się z zapachem żywej choinki, wyślij na łowy partnera, a później wspólnie z nim udekoruj drzewko. Jeśli kupujecie choinkę sztuczną, poproś go, aby wyciągnął ją z domowych zakamarków i oczyścił z kurzu.

Niech ci jednak nie przyjdzie do głowy, żeby wdrapywać się na krzesło, by założyć na choinkę gwiazdkę lub czubek.

Boże Narodzenie w ciąży: zmierzmy się ze świątecznymi zakupami...

Z zakupami również dasz radę, jeśli dobrze się do nich przygotujesz. Rozpisz je na kartce i rozłóż na kilka etapów. Takie rzeczy jak mąka, dodatki do ciast, słodycze czy napoje możesz kupić wcześniej, dzięki czemu przed samymi świętami nie będziesz miała tyle na głowie. Odhaczaj kolejne punkty z listy i patrz, jak ona się kurczy. Mówiłam, że zakupy to nic trudnego?

>> Zobacz, jak zrobić listę na zakupy w święta? >>

Boże Narodzenie w ciąży: i z gotowaniem

Nie da się ukryć, że to najtrudniejszy punkt ze wszystkich. Jeśli urządzasz święta w domu, faktycznie będziesz miała dużo pracy. Ze względu na swój stan może jednak pójdź na pewien kompromis i poproś gości, aby każdy coś przyniósł? W ciąży nie powinnaś stać cały dzień w kuchni i lepić 200 pierogów. Zaproponuj, że ty przygotujesz ryby i sałatki, a pozostali niech wykonają inne potrawy. Pójście na kompromis nie jest niczym złym, a przecież w tej chwili najważniejsze jest twoje dziecko!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza