Choinka świąteczna: jakie sztuczne drzewko wybrać do domu? [GALERIA]

Choinka świąteczna jest głównym elementem dekoracyjnym Bożego Narodzenia. Bez niej święta się nie liczą i nie dają tak wielkiej radości. Drzewko jest szczególnie lubiane przez dzieci, ponieważ to pod nim znajdują się zawsze wymarzone prezenty.

Tradycja ubierania choinki świątecznej wywodzi się z Alzacji. Na początku dekorowano drzewka jedynie owocami. W dzisiejszych czasach możemy znaleźć wiele ozdób na choinkę: od bombek, przez łancuchy, po kolorowe lampki. Nie stanowi również problemu zakup sztucznej choinki świątecznej, co ma swoje niewątpliwe zalety.

>> Czytaj także: Choinka na Boże Narodzenie: prawdziwa choinka czy sztuczna? >>

Choinka świąteczna: jakie są zalety sztucznego drzewka?

Choinka świąteczna może być prawdziwa, wycięta prosto z lasu, sztuczna lub umieszczona w donicy. Główną zaletą sztucznego drzewka jest to, że nie robi ono dużego bałaganu, ponieważ nie gubi igieł. Kiedyś za wadę sztucznych choinek uważano ich wygląd. Jednak obecnie w sklepach można znaleźć wiele tego typu drzewek w bardzo eleganckim stylu. Syntetyczne iglaki są na pewno dużo droższe od tych żywych, ale starczają na wiele lat, więc są ekonomiczne. Ich utylizowanie jest jednak dość szkodliwe dla środowiska.

>> Czytaj także: Choinka z papieru: jak zrobić choinkę z papieru? Zrób to sam, krok po kroku [WIDEO] >>

Choinka świąteczna: co brać pod uwagę przy wyborze drzewka?

Przy wyborze choinki świątecznej zwróć uwagę na jej wysokość. Nie bez znaczenia w przypadku sztucznych drzewek jest ich wygląd - w końcu posłużą nam one wiele lat. Do wyboru mamy więc choinki białe - przypominające śnieg, zielone, z ozdobnymi szyszkami, z mniej lub bardziej grubymi igłami. Bez wątpienia każdy może znaleźć coś dla siebie.

>> Czytaj także: Choinka origami: jak zrobić choinkę origami? Zrób to sam, krok po kroku [WIDEO] >>

Choinka świąteczna: gdzie można ją kupić?

Sztuczną choinkę świąteczną można kupić w wielu miejscach. Przede wszystkim w sklepach stacjonarnych z tego typu wyrobami, również w wielkich marketach budowlanych i prawie każdym hipermarkecie z popularnych sieciówek. Dobrym pomysłem jest również zajrzenie do Internetu i poszukanie sztucznych drzewek na aukcjach. Minusem tego sposobu jest jednak brak możliwości zobaczenia choinki świątecznej na żywo przed zakupem.

Zapraszamy również do obejrzenia naszej galerii z przykładowymi sztucznymi choinkami świątecznymi!

>> Czytaj także: CHOINKA ZE ZŁOTA czyli zrób z dzieckiem oryginalną dekorację na świąteczny stół >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-12-02
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.