CHRZCINY w domu - jak zorganizować chrzciny w domu?

Catering na komunię
fot.: na podst. materiałów prasowych
Catering na komunię

Ceremonia chrztu odbywa się w kościele. Jednakże tuż po chrzście organizujemy uroczyste rodzinne spotkanie przy stole. Z powodzeniem możesz sama zorganizować chrzciny w domu. O czy warto pamiętać?

Chrzest dziecka to ważne przeżycie duchowe, ale także organizacyjne. Zobacz o czym warto pamiętać, by ułatwić sobie organizację przyjęcia w domu.

CHRZCINY organizacja - o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim dobrze policz zaproszonych na chrzest gości (także dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym) i dla każdego z nich zaplanuj miejsce przy stole. Jeśli liczba gości na chrzcinach jest wyjątkowo duża i nie masz w domu wystarczająco dużego stołu, zorganizuj poczęstunek w formie szwedzkiego bufetu. Ale w takiej sytuacji musisz przewidzieć dla każdego miejsca siedzące - mogą być na sofie, pufach lub specjalnych poduszkach na podłogę. O organizacji przyjęcia w domu uprzedź zaproszonych gości, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień.

CHRZCINY organizacja - opieka nad dzieckiem

Organizując chrzciny w domu, zadbaj również o to, by komfortowo czuł się przede wszystkim główny bohater ceremonii. Przyjęcie nie może więc odbywać się w tym samym pokoju, co stoi łóżeczko dziecka (pewnie będzie chciał uciąć sobie drzemkę). Możesz też pomyśleć o tym, by w porze obiadu ktoś z bliskich (może tata lub babcia) zabrał na spacer, podczas którego dziecko choć chwilę się prześpi. W gwarze przyjęcia może być o to trudno.

Nie przegap

Aktualizacja: 2016-07-15 Publikacja: 2013-05-02
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.