Dekoracja stołu na Boże Narodzenie: jak udekorować świąteczny stół?

Jak zrobić dekorację stołu na Boże Narodzenie? Stół to najważniejsze miejsce w czasie świąt. To przy nim toczą się rodzinne rozmowy, padają odwieczne anegdoty, przy nim również smakuje się wyśmienite świąteczne dania. Warto więc zadbać o to, aby był odpowiednio udekorowany. Jak przygotowac świąteczną dekorację stołu?

Przygotowując dekorację stołu na Boże Narodzenie wystarczy wykorzystać trochę wyobraźni. Kilka serwetek i stroików mogą całkiem odmienić jego wygląd i zachwycić każdego z gości.

>> Ozdoby na Boże Narodzenie: poznaj 8 propozycji [GALERIA] >>

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie: co powinno się na nim znaleźć?

Na wigilijnym stole powinny przede wszystkim znaleźć się naczynia oraz sztućce. Dopiero po rozstawieniu zastawy spójrz, gdzie możesz umieścić kilka dekoracji - nigdy nie rób na odwrót. Obok nakryć połóż ozdobne serwetki, które przydadzą się w czasie kolacji. Na środku stołu umieść kilka świec, które podkreślą uroczystość chwili. Na blacie możesz postawić również stroiki wykonane z gałązek choinki, szyszek i bombek. Do talerzy włóż dekoracyjne kwiatki lub małe podarunki dla członków rodziny.

>> Czytaj także: Jak ozdobić pokój dziecka na święta? [GALERIA] >>

Dekoracja stołu na Wigilię: jakie wybrać dekoracje?

Powoli odbiega się od tradycyjnych kolorów na świątecznym stole. Mimo wszystko cały czas popularne są ozdoby w kolorze złota, bordo, srebra, niebieskości czy szarości. Dekoracje do wigilijnego stołu dobierz do koloru choinki. Pamiętaj, aby na blacie zostawić miejsce na sztućce, talerze, świecie i serwetki. Wystarczy więc, że postawisz na nim kilka stroików, świec oraz ozdobnych serwetek. Większość dekoracji możesz wykonać samodzielnie w domu - da ci to dużą frajdę, a przy okazji trochę zaoszczędzisz.

>> Czytaj także: Świąteczne inspiracje: 5 pomysłów, które sprawdzą się w twoim domu [GALERIA] >>

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie: świece, serwetki, kwiaty

Świece to ważny element świątecznego stołu - uwydatniają bowiem podniosłość chwili. Ich światło podkreśla wystrój świątecznego stołu oraz sprawia, że pomieszczenia stają się bardziej ciepłe i przytulne. Uroczystość kolacji podkreślają również serwetki - najlepiej, aby były wykonane z materiału, a nie papieru.

Na świątecznym stole nie powinno również zabraknąć gwiazdy betlejemskiej. Może ona stanąć w centralnym punkcie, wtedy pięknie ożywi wystrój. Kwiaty i dekoracje w wazonikach postaw w innych pomieszczeniach w domu - na komodach, czy regałach. Wprowadzą świąteczny klimat do całego mieszkania.

Polecamy wideo: Jak przygotować bożonarodzeniowy stroik?

Aktualizacja: 2016-08-03 Publikacja: 2015-11-27
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.