Jak wydrążyć dynię na Halloween?

Dynia na Halloween
fot.: thinkstockphotos.com

Dynia na Halloween to niezbędny element obchodzenia święta bardzo atrakcyjnego dla dzieci. Zrób im więc frajdę i przygotuj tradycyjny lampion z dyni na Halloween. Zobacz, jak wydrążyć dynię na Halloween.

Wybierz odpowiednią dynię na Halloween, najlepiej jeśli będzie jędrna i świeża. Możesz ją kupić wcześniej, ale otwory w dyni wycinaj najwcześniej na dwa dni przed Halloween, inaczej dynia zmięknie i może wyglądać mało estetycznie. Wydrążona dynia z ciekawym wzorem z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. W końcu to one mają największą frajdę z obchodów święta Halloween!

Nie przegap

Jak wydrążyć dynię? Instrukcja krok po kroku

1. Najpierw narysuj na dyni flamastrem wzory, które chcesz wyciąć. Następnie odetnij wierzch albo jeszcze lepiej spód dyni. Otwór powinien mieć średnicę twojego nadgartka. Wydrąż dynię, używając do tego łyżki do nakładania lodów. Jeśli nie masz takiej, użyj dużej łyżki. Z miąższu dyni warto przygotować ciasto lub zupę, a pestki najlepiej uprażyć.

2. Otwory w dyni wycinaj przy pomocy ostrego, małego noża. Warto posmarować krawędzie otworów olejem, dzięki czemu dłużej zachowają swój kszałt.

Przeczytaj również: Gadżety na Halloween dla dzieci

3. Aby podświetlić dynię na Halloween, włóż do niej zapaloną świeczkę lub latarkę. Jeśli odcięłaś wierzch dyni, użyj teraz odkrojobnego kawałka jako przykrywki. Nigdy nie zostawiaj zapalonej świeczki w dyni, gdy wychodzisz z domu lub idziesz spać. Dzieci świetnie się bawią podczas przygotowywania dyni, ale pamiętaj o zachowaniu ostrożności.

Przeczytaj również: Przebranie na Halloween dla dziecka 

Lampiony z dyni mogą ozdobić ogród, ganek, balkon, taras, parapet czy wnętrze mieszkania. Wydrążonej dyni możesz użyć też do podawania posiłku, np. zupy.

Polecamy wideo: Dekoracja stołu na Halloween

źródło: www.dlarodzinki.pl Aktualizacja: 2016-10-17 Publikacja: 2016-10-17
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.