Książka na prezent: nowości literackie dla dzieci pod choinkę [GALERIA]

Jaka powinna być idealna książka na prezent dla dziecka? Zawsze warto kierować się ku klasyce literatury, ale dobrze też zwrócić uwagę na współczesne dzieła. Wśród nich jest niemało perełek! Dlatego też prezentujemy wybór nowości proponowanych przez polskie wydawnictwa - takie świeżynki idealnie sprawdzą się jako prezent pod choinkę!

Tablety, zabawki, sprzęt sportowy - te prezenty dzieci często dostają pod choinkę. Jest też spora grupa najmłodszych, którzy otrzymują książkę na prezent. Rodzice często wybierają najbardziej znane dzieła Andersena czy Astrid Lindgren - nic dziwnego, w końcu to dzieła dla najmłodszych, które weszły już do kanonu literatury. Te książki wszyscy znają, dlatego postanowiliśmy przedstawić wam również najlepsze, naszym zdaniem, pozycje, które dopiero co się ukażały lub ukażą jeszcze przed świętami nakładem polskich wydawnictw. Książka na prezent to przecież wspaniały pomysł. Dlaczego?

>>Przeczytaj również: bombki na choinkę - jak wybrać bezpieczne bombki dla dzieci?>>

Książka na prezent: dlaczego warto ją kupić dziecku?

O zaletach czytania ksiażek pisano już wiele. Małe dzieci uwielbiają oglądać obrazki i rozpoznawać na nich ulubine zwierzątka, postaci, ci zupełnie najmłodsi też mają z nich pożytek - obracają je w rączkach (i w buzi) na wszystkie strony i pełni fascynacji wpatrują się w kolory. Starsze dzieci uwielbiają słuchać czytanych przez rodziców opowieści. Rozwijają przy tym swoją wyobraźnię, mogą za pomocą książek kształtować marzenia: chcieć podróżować tak, jak ich bohaterowie, mieć podobny zawód w przyszłości, wspaniałą rodzinę. Książka na prezent bożonarodzeniowy sprawdzi się szczególnie: w wolne dni cała rodzina będzie mogła usiąść razem i poczytać: raz, drugi, trzeci...

Książka na prezent: co wziąć pod uwagę przy wyborze?

W proponowanej przez nas galerii zapoznacie się z książkowymi nowościami na polskim rynku. Tych książek wasze dzieci na pewno jeszcze nie znają (przynajmniej w wersji polskiej), a powinny się im spodobać. Zrobiłyśmy przegląd świeżo wydanych i planowanych do wydania przed świętami Bożego Narodzenia utworów, skierowanych do najmłodszych. Wybierałyśmy wśród największych, ale również i skierowanych specjalnie do dzieci wydawnictw.

>>Choinka świąteczna: jakie sztuczne drzewko wybrać do domu?>>

Książka na prezent: gdzie ją kupić?

Konkretną książkę na prezent najlepiej kupić na stronie internetowej danego wydawnictwa. Wszystkie nowości to właśnie tam będzie najłatwiej znaleźć. Warto też spróbować w salonach prasowych oraz księgarniach stacjonarnych. Ulubione pozycje szybko też powinny się znaleźć na aukcjach internetowych oraz w księgarniach online, gdzie często można je uzyskać w bardzo korzystnych cenach.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-12-03
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.