Książka pod choinkę: 10 propozycji prezentów dla dziecka [GALERIA]

Książka pod choinkę to wspaniały pomysł na prezent dla dziecka. Razem z jej bohaterami przeżyje wiele przygód i emocji i zapała swoim pierwszym entuzjazmem do czytania. Zobaczcie, jaką książkę pod choinkę warto kupić dla swoich pociech!

Książka pod choinkę to najlepszy sposób na uczenie dziecka poprzez zabawę, którą jest dla niego wspólne czytanie z rodzicem. Z okazji Bożego Narodzenia warto, choć oczywiście nie trzeba, sprezentować najmłodszym utwory, które swoją treścią nawiązują właśnie do świąt. Mogą to być zarówno pozycje z klasyki literatury dziecięcej, jak i nowsze dzieła.

Książka pod choinkę: dlaczego warto ją dziecku sprezentować?

Książka pod choinkę to świetne rozwiązanie nie tylko dla dzieci, które już umieją czytać. Te mniejsze uwielbiają oglądać obrazki czy słuchać opowieści czytanych przez rodziców, trzymać w rączkach samą książeczkę. Tego rodzaju utwór to również idealne rozwiązanie dla pociech, które już umieją czytać. Wesoła, ilustrowana historia zachęci dziecko do siegnięcia na półkę. Dzięki książkom dziecko będzie szlifować naukę czytania.

>> Czytaj także: Jakie książki rodzice najchętniej kupują swoim dzieciom? [WYWIAD] >>

Książka pod choinkę: co daje dziecku czytanie?

Czytanie książek bez wątpienia stymuluje rozwój dziecka. Poprawiają one dziecięcą koncentrację oraz wyciszają. Jeżeli dziecko jest jeszcze małe koniecznie zacznij mu czytać sama. Dzięki temu pociecha będzie przysłuchiwała się i naśladowała twoją wymowę. Sprawi to, że szybciej nauczy się ono mówić, a co najważniejsze, poprawnie będzie składało zdania. W trakcie takiego wspólnego rodzinnego czytania rozwija się również więź między rodzicem a dzieckiem. Dziecko, któremu czyta się codziennie, czuje się bezpieczne, ważne, kochane.

>> Czytaj także: Dlaczego warto czytać dzieciom? Czytanie książek to inwestycja >>

Książka pod choinkę: które książki dla dzieci z motywem świątecznym są najpopularniejsze?

Najpopularniejszymi książkami na święta są te, które przedstawiają zimowe lub bożonarodzeniowe historie. Wśród starszych dzieci prym wiedzie słynna "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa czy "Ekspres polarny" Chrisa van Allsburga, na podstawie którego powstała słynna bajka. Warto również zajrzeć do "Bożego Narodzenia w Bullerbyn" Astrid Lindgren czy nowszych pozycji, takich jak "Gwiazdka z nieba" Liliany Bardijewskiej.

>> Czytaj także: Książki dla dzieci: książki z dzieciństwa w sam raz pod poduszkę! [7 PROPOZYCJI] >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-11-20
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.