Adres do Świętego Mikołaja. Znamy adres pocztowy i e-mail do Świętego Mikołaja

Chłopiec z prezentem
fot.: thinkstockphotos.com

Adres do Świętego Mikołaja chce poznać każde dziecko. Co roku tysiące dzieci pisze listy do św. Mikołaja, wierząc, że przyniesie im wymarzone prezenty. Dzisiaj nie trzeba już z samodzielnie pisać listu na papierze, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: list do świętego Mikołaja, a wyskoczy nam mnóstwo stron z podpowiedziami, jak taki list napisać i jak ozdobić. Poznaj adresy (w tym adres e-mail), na które warto wysyłać listy do św. Mikołaja.

Pisanie listów do św. Mikołaja ma długą tradycję. Współczesne dzieciaki – zwłaszcza te trochę starsze, które potrafią czytać i pisać – i jeszcze wierzą w św. Mikołaja – coraz częściej wybierają nowoczesną formę listu – czyli gotowy szablon w jednym z serwisów poświęconych św. Mikołajowi. Wystarczy wpisać w dowolną wyszukiwarkę hasło: list do św. Mikołaja i otrzymamy spory katalog takich stron, np. swiety-mikolaj.com, listdomikolaja.com lub listydomikolaja.pl Wysłanie listu za pomocą takiej strony jest bardzo proste. Wystarczy znaleźć odpowiednią zakładkę, najczęściej „napisz list”, podać kilka niezbędnych danych, typu imię, wiek, województwo, adres e-mail, w odpowiednim szablonie napisać list (czyli zwykle listę prezentów), kliknąć przycisk „wyślij” i wasze prośby powinny trafić do adresata.

Przeczytaj również: Święty Mikołaj do wydruku - kolorowanka>>

Nie przegap

Adres pocztowy do św. Mikołaja

Jeśli jednak nie do końca wierzycie, że wasza korespondencja rzeczywiście trafi do św. Mikołaja, możecie napisać list tradycyjnie na kartce papieru, zapakować do koperty, nakleić znaczek i opatrzyć jednym z trzech PEWNYCH adresów do św. Mikołaja. Oto one:

Santa Claus' Main Post Office
Tähtikuja 1,
96930 Napapiiri
Finland

Santa Claus Office
FIN-96930 Napapiiri
Rovaniemi
Finland

Santa Claus Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finland

Czy święty Mikołaj istnieje? Kiedy powiedzieć dziecku prawdę o świętym Mikołaju?>>

Adres e-mail do św. Mikołaja

Znamy również adres e-mail, na który możecie wysłać list bezpośrednio z waszego programu pocztowego. Oto on:
santa.claus@santaclausoffice.fi
joulupukinpaaposti@posti.fi

Polecamy wideo: Jak zapakować prezent na święta?

Aktualizacja: 2016-11-23 Publikacja: 2016-11-23
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.