Pakowanie prezentów w szary papier: krok po kroku

Pakowanie prezentów
fot.: thinkstockphotos.com
Pakowanie prezentów w szary papier jest bardzo proste!

Pakowanie prezentu w szary papier w ostatnich latach stało się bardzo modne. Szary papier nie tylko jest ekologiczny, ale również bardzo gustowny. Zapakowane w ten sposób świąteczne podarki prezentują się pod choinką bardzo schludnie! Jeśli nie wiesz, jak estetycznie zapakować prezent w szary papier, skorzystaj z naszej podpowiedzi.

Nie wiesz jak zapakować świąteczny prezent? Masz mało funduszy albo szkoda ci wydawać pieniądze na specjalny papier prezentowy, który i tak zostanie zniszczony przy otwieraniu prezentu? Spróbuj do pakowania podarunków wykorzystać szary papier. Owinięcie paczki i dołączenie kilku dodatkowych aplikacji sprawi, że wykonasz oryginalne opakowania na upominki. Najbliżsi na pewno docenią twoje starania oraz pochwalą ciężką pracę, a nie ma nic lepszego w święta jak radość drugiej osoby.

>> Czytaj także: Prezenty bożonarodzeniowe: o czym marzą dzieci? Poznaj wyniki badania! >>

Pakowanie prezentu w szary papier: instrukcja

Do ładnego zapakowania prezentu wystarczy szary papier, taśma samoprzylepna, klej w pistolecie, gałązki choinki oraz ozdobna wstążka.

1. Pudełko owijamy szarym papierem, a jego brzegi łaczymy taśmą samoprzylepną.

2. Ścianki pudełka oklejamy gałązkami, używając kleju błyskawicznego w pistolecie.

3. Po przyklejeniu gałązek i zapakowaniu prezentu, pudełko przewiązujemy ozdobną wstążką. I gotowe. Oryginalnie, a zarazem ekonomicznie spakowaliśmy upominek dla bliskiej osoby.

>> Czytaj także: Gadżety na mikołajki: które sprawdzą się jako prezent? [GALERIA] >>

Gdzie kupić szary papier do pakowania?

Szary papier do pakowania kupisz w każdym dużym markecie. Ma je również większość sklepów papierniczych. Możesz też popytać na poczcie. Czasem znajdziesz tam taki papier do pakowania paczek.

Sposoby na pakowanie prezentów szarym papierem

Pakowanie prezentów w szary papier ostatnimi czasy stało się bardzo modne. Jest to bardzo ekonomiczna oraz szerokodostępna opcja ozdabiania upominków. Jednak sam papier nie wygląda zbyt elegancko i szykownie. Warto więc trochę bardziej się przyłożyć i ładnie go udekorować. Jeżeli masz zdolności plastyczne mozesz np. namalować na nim ładny świąteczny rysunek. Ciekawą opcją będzie również załączenie fotografii oplecionej sznurkiem lub ozdobienie paczki własnoręcznie wykonanymi pieczątkami.

>> Czytaj także: Prezent mikołajkowy: 10 propozycji prezentów dla dzieci do 50 zł [GALERIA] >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-11-24
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.