Pomysły na pisanki: 7 najciekawszych pomysłów na pisanki [INSPIRACJE]

Pisanki są nieodłącznym symbolem świąt wielkanocnych, które zawsze kojarzą nam się z miło spędzonym czasem. Podaruj swojemu dziecku niezapomniane wspomnienia podczas dekorowania jajek na tę wyjątkową okazję. Przedstawiamy pomysły na pisanki, które łatwo wykonać samodzielnie w domu.

Dekorowanie pisanek to dla dzieci ulubiona tradycja świąt wielkanocnych. Kiedyś używano do tego wosku oraz naturalnych barwników. Dzisiaj istnieje niezliczona ilość metod, jakimi możemy ozdobić jajka na tę wyjątkową okazję. Pisanki są symbolem natury budzącej się do życia, a dla chrześcijan również wiary w zmartwychstanie Jezusa.

>> Zobacz również: Pisanki wielkanocne: pomysły dla kreatywnych mam [GALERIA] >>

Pomysły na pisanki: jak ozdobić pisanki wielkanocne?

Pomysłów na wykonanie pisanek wielkanocnych jest mnóstwo. W internecie możesz znaleźć wiele inspiracji. Zaczynając od zwykłych farb, poprzez barwniki, lakiery do paznokci, a kończąc na serwetkach. Metoda decoupage cieszy się coraz większą popularnością! Jeśli zależy ci na totalnej innowacji, spróbuj wykonać jajka z papieru. Jest to nie lada wyzwanie, ale efekt końcowy jest tego wart. Dla amatorek szydełka również istnieje dużo opcji. Na blogach poświęconych takiej tematyce znajdziesz wzory, które możesz wykonać samodzielnie w domu.

Pomysły na pisanki: ręcznie malowane

Do wykonania pisanek ręcznie malowanych potrzebne są niezwykłe zdolności manulane. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie w próbach, które po czasie doprowadzą cię do perfekcji. Wystarczy, że wymyślisz swój własny, niepowtarzalny wzór. Możesz na początku rozrysować go na zwykłej kartce, a potem stopniowo przenosić na pisanki. Jeśli masz dwie lewe ręce to gotowe jajka wykonane tą metodą zakupisz również w internecie.

>> Sprawdź też: Pisanki decoupage krok po kroku [GALERIA: ZRÓB TO SAM] >>

Pomysły na pisanki: farbowanie pisanek

Istnieją dwa sposoby na farbowanie pisanek. Pierwszą z nich są barwniki sztuczne. Jajka należy przemyć octem i zagotować na twardo. Następnie zanurzyć je na określany czas w odpowiednio przygotowanych naczyniach. Na końcu wyjmujemy je i kładziemy do wysuszenia na rączeniku papierowym. Ostatnim etapem będzie przemycie pisanek wacikiem nasączonym oliwą. Istnieją również barwniki naturalne, które możemy pozyskać np. z kawy, kurkumy lub czerwonej kapusty.

>> Czytaj także: Jak zrobić pisanki z dzieckiem? [5 POMYSŁÓW] >>

Pomysły na pisanki: pisanki na szydełku, z papieru, ze sznurka

Ażurowe pisanki wykonane na szydełku są jednymi z najpiękniejszych. Pochłaniają dużo czasu, ale finalny rezultat zrobi wrażenie na wszystkich gościach. Możesz również wykonać takie ozdoby z papieru. Jeśli nie lubisz bawić się w ozdabianie prawdziwych jajek, będzie to metoda idealna dla ciebie. Postępując według schematu znalezionego on-line, wszystko powinno pójść szybko i sprawnie. Nie potrzeba też do tej metody dużych zdolności manualnych. Jeszcze innym przykładem mogą być pisanki wykonane ze sznurka. Do tego sposobu będzie ci potrzebne styropianowe jajko, sznurek w jednym lub w kilku kolorach oraz klej na gorąco.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-03-07
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.