Prezent dla 8-latka. Zabawki i gry dla dzieci od 8 lat

Prezent dla 8-latka
fot.: thinkstockphotos.com

Prezenty dla 8-latka najlepiej, jeśli będą zgodne z zainteresowaniami dziecka i dostosowane do jego poziomu rozwoju intelektualnego. Oprócz zabawek edukacyjnych dzieci uwielbiają gry planszowe, logiczne i zestawy kreatywne. Nie macie pomysłu na prezent dla 8-latka? Prezentujemy ciekawe propozycje zawawek i gier dla dzieci od 8 lat!

Na jakim etapie rozwoju jest 8-latek?

Dziecko w wieku 8 lat ma już za sobą okres adaptacji i lęków przed szkołą. Powoli porzuca czas zabawowy i rozwija nowe umiejętności i zdolności, jest ciekawe świata i wszystko go interesuje. Z tygodnia na tydzień ośmiolatek uczy się nowych słów, czytając książki, uczestnicząc w lekcjach, grając w gry.

W tym wieku coraz większe znaczenie ma rozwój fizyczny. Zabawy ruchowe i zainteresowanie sportem jest na tyle silne, że dzieci często chodzą na zajęcia dodatkowe, np. treningi piłkarskie czy tenis. Rower czy hulajnoga to główne środki transportu dla 8-latka.

Coraz ważniejsze staje się otoczenie i rówieśnicy. Pojawiają się nowe autorytety, a z przyjaciółmi dzieli wspólne pasje i ma czas rozmowy. Dzieci w tym wieku bardzo często chcą być najlepsze i nieustannie przechwalają się próbując zdobyć aprobatę grupy. 

W wieku 8 lat bardzo szybko postępuje rozwój emocjonalny, który jest ściśle związany z adaptacją społeczną. Dziecko chce być akceptowane, czuć się częścią grupy, przystosować się i uniknąć przykrych sytuacji i komentarzy ze strony rówieśników. 

Nie przegap

Gry i gadżety dla 8-latka

8-letnie dzieci są już na tyle duże, że doskonale znają nowinki technologiczne i są na bieżąco z gadżetami, ułatwiającymi codzienne funkcjonowanie i komunikację z rówieśnikami. W tym wieku dzieci często podglądają - jakie zabawki i gry mają koledzy czy koleżanki i sami też chcą takie dostawać przy każdej możliwej okazji.

7-, i 8-latki oprócz gadżetów uwielbiają również różnego rodzaju gry, zaczynając od planszowych, na komputerowych kończąc. Dlatego doskonałym pomysłem na prezent będzie podarowanie gry planszowej, która zmobilizuje do zabawy rodziców. Planszówki to świetna zabawa w większym gronie, uwielbiana przez dzieci w każdym wieku. Tak spędzony czas przynosi wiele korzyści dla rozwoju dziecka i zacieśnia więzy rodzinne. W końcu gry planszowe, puzzle, układanki i łamigłówki uczą koncentracji logicznego myślenia i cierpliwości. 

Fot. Crono Bomb gra zręcznościowa 135zł, Epee, gra familijna Państwa Miasta 95zł, Jenga gra zręcznościowa 65zł, Puzzle 3D Ravensburger Sneaker 99zł,  Było sobie życie gra edukacyjna 74zł, Puzzle Kula ziemska 74zł

Zabawki dla 8 latków, rozwijające zdolności manualne

Świetnym pomysłem na prezent dla 8-latka są różnego rodzaju zabawki, które pozytywnie wpływają na sprawność manualną rąk. Zaliczymy do nich zabawki konstrukcyjne, klocki oraz mozaiki dla dziewczynek. Ten rodzaj zabawek ma bardzo wiele zalet, a najwazniejszą z nich jest nauka przez zabawę. 

Fot. Dumel Discovery, gra edukacyjna dr euGeniusz 84 zł, Mozaika z kolalikami 49 zł, Lego City 69zł, gwiezdny Projektor 149 zł, Hulajnoga 169zł, Mini Dron 229 zł, Kolorowa wodoodporna klawiatura 25 zł

Dodatki do pokoju dla 8-latka

Dodatki i gadżety do pokoju dla dziecka również mogą być pomysłem na prezent dla 8-latka. Idealnie sprawdzi się pościel z postacią z ulubionej kreskówki czy komiksu lub logo drużyny piłkarskiej. Nad biurko możemy kupić naklejki tablicowe, na których dziecko bedzie mogło zapisywać ważne dla siebie informacje. Uczeń z pewnością ucieszy się z kubka z zabawnym napisem czy kosza na drobiazgi. Trzeba pamiętać, że wybierając prezent dla dziecka koniecznie weźmy pod uwagę jego zainteresowania. 

Fot. Pościel Kraina Lodu 69zł, Pościel FC Barcelona 49,90zł,  3 Sprouts Kosz na zabawki Szop 125zł, Agnieszka Osiecka Kubek w pudełku Niech żyje bal 39zł, Kubek termiczny Miś 29zł, Kubek Tablica+kreda 19,90 zł, Naklejki na ścianę Auta 29zł, Naklejka tablicowa biała 4 kwadraty 65zł, 

Polecamy wideo: Zdrowe przekąski dla dzieci

Aktualizacja: 2017-03-09 Publikacja: 2016-11-23
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.