Prezent mikołajkowy: 10 propozycji prezentów dla dzieci do 50 zł [GALERIA]

Prezent mikołajkowy to dla dzieci bardzo ważna kwestia. Każde z nich jest bardzo podekscytowane przyjściem św. Mikołaja i z niecierpliwością wyczekują prezentów na 6 grudnia. Zobacz, co ciekawego możesz kupić dziecku, za co nie zapłacisz więcej niż 50 zł!

Pamiętaj, aby prezent mikołajkowy nie był zbyt imponujący, może to być mały drobiazg. Na Boże Narodzenie dziecko na pewno dostanie wiele podarunków nie tylko od rodziców, ale również od dziadków, wujków czy cioci. Postaraj się wybrać mały, ale dobrze dobrany upominek, który będzie przedsmakiem mocy prezentów bożonarodzeniowych.

>> Czytaj także: Przepisy na Boże Narodzenie - poznaj 5 pomysłów na słodkie święta! >>

Prezent mikołajowy: co warto wiedzieć o postaci św. Mikołaja?

6 grudnia to dzień, w którym żyjący na przełomie II i III wieku naszej ery św. Mikołaj z Miry zmarł. To właśnie ten dzień wybrano na obdarowywanie bloskich prezentami. Dlaczego? Chodzi o samą postać świętego. Gdy miał 20 lat jego rodzice zmarli, a on otrzymał wielki spadek. Postanowił anonimowo rozdać wszystko ubogim i potrzebującym.

>> Czytaj także: Boże Narodzenie: tradycje. Jak przekazać dziecku istotę świąt? >>

Prezent mikołajkowy: gdzie Mikołaj zostawia prezenty 6 grudnia?

Jest wiele miejsc, w których św. Mikołaj pozostawia prezent mikołajkowy. Najbardziej powszechne jest chowanie ich pod poduszką. Wiele Amerykanów w przeddzień 6 grudnia wiesza na kominkach podpisane, duże, wełniane skarpety, aby Mikołaj wiedział, gdzie ma zostawić dla kogo prezenty. Jeżeli chcesz dać dziecku trochę większy upominek, który nie zmieści się w żadne z tych miejsc, możesz pozostawić go np. w bucie przy łóżku. Pociechy bardzo lubią też szukać swoich podarków po całym domu.

Prezent mikołajkowy: co najbardziej spodoba się dzieciom?

Jeżeli nie wiesz co kupić dziecku na mikołajki, spróbuj napisać z nim list do św. Mikołaja. Wtedy pociecha spisze wszystkie swoje wymarzone prezenty, a ty nie będziesz miała problemu z zakupem. Jeśli jesteś mamą bardzo małego dziecka, postaw na zabawki edukacyjne. Pociecha ucieszy się ze wszystkiego co do dostanie, a przy okazji będzie mogła rozwijać swoje umiejętności.

>> Czytaj także: Jak przeżyć święta i nie zwariować? Dając sobie i rodzinie trochę... luzu [3 porady] >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-12-04
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.