Imprezy

W Wielkanoc na stołach królują jajka, nic dziwnego, że często mówimy o "jajecznych świętach". Aby przygotowywanie potraw poszło sprawnie, warto poznać różnego rodzaju kulinarne triki, m.in. sposób na gotowanie jajek tak, aby nie popękały. To ważne, w końcu jajka nie tylko jemy, ale i je ozdabiamy. A pęknięte mogą nie spodobać się małym artystom.
Przed nami sezon komunijny. Z tym sakramentem kojarzony jest maj, ale uroczystości mogą odbywać się i kwietniu, i w czerwcu. Chociaż Pierwsza Komunia Święta powinna być przede wszystkim przeżyciem duchowym, nie oszukujmy się - jej nierozerwalnym elementem są prezenty. A wybrać ten odpowiedni nie jest łatwą sztuką.
Czy rodzice mogą ubiegać się o udzielenie dziecku sakramentu chrztu, jeśli nie wybrali chrzestnych? Nie jest łatwo znaleźć odpowiedzialne osoby, które zgodzą się pełnić tę funkcję i pomagać rodzicom wychowywać dziecko w wierze. Okazuje się, że Kościół może wyrazić zgodę na ochrzczenie dziecka bez chrzestnych.
Dekorowanie jajek na Wielkanoc to polska tradycja, a dla dzieci – przy okazji – świetna zabawa. Co jednak zrobić z pisankami ze święconki? Czy malowane jajka mogą trafić na talerz? Wyjaśniamy, jak bezpieczne malować i przechowywać pisanki, aby można je było jeść.
Nie masz pomysłu na ręcznie wykonane pisanki? Podpowiemy ci, jak podarować dziecku niezapomniane wspomnienia i pobawiće się w dekorowanie pisanek wielkanocnych. Oto 6 pomysłów na pisanki, które łatwo wykonać w domu.
Kościół Katolicki chce wprowadzić zmiany w sakramencie bierzmowania. Procedura przystąpienia do sakramentu ma zostać znacznie wydłużona i utrudniona, a zmiany wywołały sprzeciw rodziców.
Wielkanocne filmy dla dzieci to doskonały sposób na przemycenie istoty tych ważnych świąt, w sposób dostosowany do wieku malucha. Polecamy gotową listę. Znajdziesz na niej bajki dla dzieci na Wielkanoc a także filmy wielkanocne dla całej rodziny.
Wielkanocne dania to nie tylko potrawy serwowane na wielkanocne śniadanie, a więc żurek i jajka z majonezem.
Najbardziej znane symbole wielkanocne to jajko, kurczaczek i zajączek, ale symbolem świąt wielkanocnych jest także palma, rzeżucha, koszyczek ze święconką czy bazie. Sprawdź, co symbolizują poszczególne z nich.
Święcenie pokarmów to nieodłączna tradycja Wielkanocy. Odbywa się ono zawsze w Wielką Sobotę. Do koszyczka wielkanocnego wkładamy symboliczne ilości jedzenia, które po poświęceniu trafiają na świąteczny stół. Czego nie może zabraknąć w koszyczku wielkanocnym? Podpowiadamy, co należy włożyć do święconki i co symbolizują poszczególne pokarmy w koszyczku wielkanocnym.
Dzieci uwielbiają dekorować koszyczki wielkanocne. Chętnie wkładają do nich pisanki, pokarmy, ozdabiają je baziami i gałązkami bukszpanu. Gdyby samodzielnie wykonały koszyczek wielkanocny, miałyby jeszcze większą radość. Zobaczcie, jak zrobić koszyczek wielkanocny z dzieckiem!
Życzenia na Wielkanoc to miły element świąt. Jak co roku składamy życzenia z okazji świąt wielkanocnych naszym bliskim i znajomym. Jakie wybrać, by sprawić rodzinie przyjemność? Przeczytaj najzabawniejsze wierszyki i tradycyjne życzenia wielkanocne, a potem wyślij je swoim znajomym i bliskim!

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza