Prezenty na Dzień Babci: co warto kupić? [GALERIA]

Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia. Jest to jedno z najważniejszych świąt w roku. W końcu to ona zajmowała się tobą i dbała, aby niczego ci nie zabrakło. Sprawdź, jakie prezenty będą odpowiednie na tę szczególną okazję.

Babcia to zaraz po mamie ukochany członek rodziny każdego dziecka. To ona opiekuje się nim w czasie gdy rodzice są w pracy, rozpieszcza i dba o zapewnienie odpowiedniej rozrywki. W ten wyjątkowy dzień zamieńcie się rolami i ty zadbaj, aby poczuła się wyjątkowo.

>> Czytaj także: Babcia jako niania. Jak dbać o relacje, gdy babcia opiekuje się naszym dzieckiem? >>

Prezenty na Dzień Babci: jak odpowiednio je wybrać?

Na początku wybadaj trochę teren. Odwiedź babcię kilka dni wcześniej i przyjrzyj się, co najczęściej lubi robić. Sprawdź, jakich gadżetów ma już za dużo, a co by jej się jeszcze przydało i spodobało. Wypytaj dyskretnie, czego jej brakuje i zapamiętaj odpowiednie wskazówki. Taka wizyta będzie dodatkowym, nieświadomym prezentem, nawet nie wiesz, jak bardzo dziadkowie uwielbiają, gdy odwiedzają je wnuki.

>> Czytaj także: Babcia i dziadek - ich rola w życiu naszym i dziecka >>

Prezenty na Dzień Babci: na jakie warto zwrócić uwagę?

Prezent dla babci powinien być przede wszystkim praktyczny. Zwróć uwagę na akcesoria do kuchni lub do szycia. Sprzęty, które przydadzą się jej w życiu codziennym, będą najbardziej przydatne. Jeżeli babcia jest elegantką, możesz kupić jej biżuterię, nową bluzkę lub szkatułkę na drobiazgi. Dobrym pomysłem może okazać się również fotoksiążka. Zamieść w niej swoje i wasze wspólne ulubione zdjęcia, a na pewno nieraz babci zakręci się łezka w oku podczas oglądania.

>> Przeczytaj też: Babcia na walizkach, czyli kiedy babcia staje się pełnoetatową nianią >>

Prezenty na Dzień Babci: jakich podarunków unikać?

Unikaj zbędnych gadżetów, których dziadkowie mają w domu już mnóstwo i półki się od nich uginają. Nie stawiaj też na leki np. na serce, pamięć czy koncentracje. Babcia może się obrazić i powiedzieć, że nie jest jeszcze taka stara jak myślisz. Jeżeli nie zauważysz u niej kolczyków i naszyjnika to wcale nie znaczy, że ich nie ma. Możliwe, że po prostu nie lubi tego rodzaju biżuterii i dodatkowe ozdoby będą tylko leżały w szkatułce. Pamiętaj, że prezent na Dzień Babci wcale nie musi być drogi i wymyślny. Na pewno ucieszy ją mały drobiazg, ale wykonany samodzielnie i od serca.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-01-21
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.