Prezenty na Wielkanoc: propozycje podarunków do 50 zł dla dzieci [GALERIA]

Prezenty na Wielkanoc nie są popularną tradycją w Polsce. Natomiast za granicą jest to obowiązkowa część niedzielnego poranka. Sprawdź, jakie upominki do 50 zł możesz kupić swojemu dziecku.

Tradycja obdarowywania się w święta wielkanocne wbrew pozorom nie przyszła do nas z Zachodu, czyli ze Stanów Zjednoczonych. W Niemczech w Wielką Niedzielę o poranku dzieci również dostają ogromne papierowe pisanki, które wypełnione są przeróżnymi dobrociami. Dziś w Polsce ten zwyczaj jest już trochę zapomniany i obchodzony w nielicznych regionach.

Prezenty na Wielkanoc: co warto kupić dziecku?

Wśród prezentów wielkanocnych popularne są gry oraz zestawy do kreatywnej zabawy. Każda dziewczynka chciałaby stworzyć własną biżuterię, a chłopiec pobawić się w małego chemika. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu kompletów, które pobudzają wyobraźnię oraz uczą coraz to nowych rzeczy. Dla niemowlaków również znajdzie się kilka propozycji tj. gryzak czy kostka z klockami o różnych kształtach.

>> Czytaj także: Pisanki wielkanocne: pomysły dla kreatywnych mam [GALERIA] >>

Prezenty na Wielkanoc: jakich podarunków unikać?

Podarunki wielkanocne nie powinny być tak bogate jak te, które kupujemy bliskim na Boże Narodzenie. Święta wielkanocne to czas zadumy i przemyśleń, powinniśmy więc skupić się na aspekcie duchowym, a nie cielesnym. Najlepiej wybrać jeden mały upominek, który ucieszy dziecko oraz dołączyć do niego kilka ulubionych słodyczy. Dobrą radą będzie również niekupowanie oddzielnie wielu prezentów. Lepiej będzie, jeśli cała rodzina złoży się na jedną grę edukacyjną, która jest bardziej pożyteczna.

>> Sprawdź też:  Potrawy na Wielkanoc: poznaj 5 potraw, bez których nie ma świąt wielkanocnych >>

Prezenty na Wielkanoc: jakie kupujemy najczęściej?

Najpopularniejszymi upominkami wielkanocnymi są oczywiście słodycze. Czekoladowe zajęce i jajka robią w tym okresie furorę, a każde dziecko musi spróbować chociaż jednego z nich. Tradycja obdarowywania się prezentami w Wielkanoc zachowała się tylko w niektórych województwach. Pociechy dostają tam najczęściej skromne podarunki np. figurki zwierzątek czy maskotki.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-02-23
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.