Rzeżucha na Wielkanoc: pomysły na dekoracje [5 propozycji]

Rzeżucha na Wielkanoc to nie tylko świetny pomysł na świąteczną ozdobę, ale także źródło wielu witamin. Można wykorzystać ją do dekoracji, a także przy przygotowywaniu wielu posiłków. Sprawdź, jakie przygotowaliśmy dla was inspiracje dekoracyjne z wykorzystaniem rzeżuchy.

Rzeżucha na Wielkanoc to tylko jeden z pomysłów na wykorzystanie tej rośliny. Kwiaty rzeżuchy są bardzo odżywcze. Zapobiegają nowotworom, cukrzycy, a ponadto wspomagają aptetyt. Co więcej, skutecznie wpływają na formę naszej skróry oraz włósów. Wielu z nas zna ją jednak przede wszystkim z tego, że jest symbolem świąt wielkanocnych. Od wielu lat wierzono, że rzeżucha zwiastuje szczęśliwe życie oraz witalność.

Rzeżucha na Wielkanoc: co warto wiedzieć o tym świątecznym symbolu?

Rzeżucha na Wielkanoc jest stosowana już od wielu lat. Twoje dzieci w przedszkolu i podstawówce często wykonują doświadczenie z wyhodowaniem tej rośliny na wacie lub ligninie. Zazwyczaj sieje się ją tydzień przed swiętami wielkanocnymi, aby w niedzielę była świeża i gotowa do spożycia. Rzeżucha na Wielkanoc - dlaczego przyjęła się jako symbol akurat tego święta? Ponieważ zakwita na przełomie marca i kwietnia, czyli właśnie w okolicy Wielkanocy. Zwiastuje ona dobre, zdrowe życie oraz witalność. Ponadto sama roślina jest bardzo pożyteczna dla naszego organizmu. Jako źródło jodu pomaga zwalczać wiele chorób, a także wspomaga apetyt i obniża poziom cukru we krwi.

>> Czytaj także: Rzeżucha: witaminy nie tylko na Wielkanoc >>

Rzeżucha na Wielkanoc: do jakich dekoracji warto ją wykorzystać?

Rzeżuchę na Wielkanoc warto wykorzystać zwłaszcza do dekoracji stołu. Nie tylko będzie ciekawą, ale także jadalną ozdobą. Goście będą mogli urwać kilka kwiatów i dołączyć je do swojego posiłku. Sprawdzi się też jako podstawka pod lekkie naczynia i sztućce. Możesz również postawić rzeżuchę w kuchni. Jednocześnie będzie w zasięgu twojej ręki, a przystrojona wielkanocnymi ozdobami stanowi ciekawą dekorację. Roślina ta równie dobrze prezentuje się w przezroczystych wazonach w połączeniu, np. z owsem i jajkami przepiórczymi.

>> Sprawdź też: Potrawy na Wielkanoc: poznaj 5 potraw, bez których nie ma świąt wielkanocnych >>

Rzeżucha na Wielkanoc: jak można ją inaczej wykorzystać?

Rzeżuchę na Wielkanoc możesz wykorzystać również do dań. Zupa-krem z tej rośliny bardzo dobrze smakuje, a do tego jest źródłem wielu witamin. Możesz dodać ją również do jajek oraz sałatek. Tak naprawdę sprawdzi się przy każdym posiłku, wystarczy odrobina własnej fantazji. Mało która kobieta wie, że rzeżucha świetnie wpływa też na kondycję włosów, skóry i paznokci.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-03-11
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.