Słodycze na Wielkanoc: które pyszności wybrać? [GALERIA]

Słodycze na Wielkanoc są niemal tak bardzo popularne jak te bożonarodzeniowe. Półki sklepowe uginają się od różnego rodzaju czekoladowych zajączków i jajek. Sprawdź, jakie łakocie są teraz najpopularniejsze.

Zwyczaj obchodzenia zajączka wielkanocnego przyszedł do nas z Zachodu. Najczęściej w prezencie świątecznym wręczamy słodycze na Wielkanoc. Tradycja ta cieszy się największym powodzeniem na terenach byłego zaboru pruskiego, ponieważ to właśnie Niemcy są jej autorami. Najbardziej popularna jest więc w województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim, na Śląsku oraz w Wielkopolsce.

Słodycze na Wielkanoc: skąd wzieła się ta tradycja?

Tradycja zajączka wielkanocnego przybyła do Polski z Niemiec. Nie jest bardzo popularna w całym naszym kraju, ale kilka województw co roku pielęgnuje tę tradycję. Zwierzątko jest odpowiednikiem św. Mikołaja i zaraz po nim jest ulubioną postacią wszystkich dzieci. Co roku w niedzielny poranek przynosi grzecznym pociechom słodycze na Wielkanoc oraz małe zabawki. Od niedawna wprowadzono również pewną zabawę, która jest bardzo popularna za granicą. Gra nosi nazywę "egg hunt" i polega na odszukaniu swoich łakoci wielkanocnych w ogrodzie lub w mieszkaniu. Rodzice wcześniej umieszczają wszystkie prezenty i słodycze w ciekawych miejscach, tak, aby najmłodsi mogli łatwo je znaleźć.

>> Sprawdź też: Prezenty na Wielkanoc: propozycje podarunków do 50 zł dla dzieci [GALERIA] >>

Słodycze na Wielkanoc: które są najbardziej popularne?

Najbardziej popularne ze słodyczy na Wielkanoc są oczywiście zajączki wykonane z czekolady. Cieszą się ogromnym uznaniem, szczególnie te, które mogą stanowić dekoracje np. na stole. Kolejnym rozchwytywanym łakociem są minijajeczka. Ich główną zaletą jest fakt, że można je szybko zjeść i wrócić z powrotem do zabawy. Mają zazwyczaj nadzienia o różnych smakach, np. truskawkowym, cytrynowym czy czekoladowym. Ostatnio weszły do Polski również duże jajka z nadzieniem. W mgnieniu oka znikają z półek, a sklepy nie nadążają z nowymi dostawami. Takie jajka posiadają w środku kremową lub kakaową masę, która wprost rozpływa się w ustach.

>> Czytaj także: Wielkanocne ciasta: poznaj 5 słodkich przepisów! >>

Słodycze na Wielkanoc: gdzie je kupić?

W okresie przedświątecznym półki sklepowe uginają się od różnego rodzaju słodyczy na Wielkanoc. Wszystkie te najbardziej popularne znajdziesz w każdym większym markecie. Jeśli zależy ci na bardziej oryginalnych łakociach lub chcesz zakupić większą ilość dla całej rodziny, możesz zdecydować się na zakupy on-line. W sieci wydasz dużo mniej pieniędzy, a także zdobędziesz niepowtarzalne słodycze, które zachwycą wszystkie dzieci oraz dorosłych.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-03-15
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.