Ubieranie choinki: w jaki sposób ubierać choinkę? [GALERIA]

Ubieranie choinki to największa tradycja całych świąt Bożego Narodzenia. Bez tego magicznego drzewka święta nie mają już takiego samego uroku. W jaki sposób ubierać choinkę, by przebiegało to w miłej i rodzinnej atmosferze?

Będę mieć rodzeństwo - ankieta dla rodziców o dzieciach
Wszystkie osoby, które wezmą udział w ankiecie, będą mogły otrzymać jedną z 3 nagród, którymi są roczne prenumeraty miesięcznika "M jak Mama". Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi na pytanie otwarte: "Jaka różnica wieku między dziećmi jest, twoim zdaniem, najlepsza i dlaczego tak uważasz?". Dzięki wam dowiemy się, jak kształtują się relacje wśród współczesnego rodzeństwa!

Formularz


Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

Choinka to głowny element świątecznego nastroju. Dla dzieci jest to obowiązkowa dekoracja, w końcu to pod nią znajdują swoje wymarzone prezenty.

>> Czytaj także: Choinka świąteczna: jakie sztuczne drzewko wybrać do domu? >>

Ubieranie choinki: czym ozdobić choinkę?

Drzewko bożonarodzeniowe można ozdobić tak naprawdę wszystkim. Wypiekane ciastka i pierniki oraz własnoręcznie wykonane ozdoby z papieru będą najbardziej oryginalnymi ozdobami. Możesz również powiesić ozdoby z filcu czy steropianu. Sprawdzą się też zwykłe bombki, łańcuchy oraz kolorowe lub białe lampki.

>> Czytaj także: Choinka z papieru: jak zrobić choinkę z papieru? Zrób to sam >>

Ubieranie choinki: w jakiej kolejności zakładać dekoracje?

Przy ubieraniu choinki ważna jest kolejność nakładania ozdób, aby efekt końcowy był zachwycający. Na początku należy gęsto ułożyć lampki, zaczynając od góry. Następnie zakładamy wszystkie bombki i inne ozdoby wiszące. Jeżeli chcesz zawiesić również słodycze to właśnie teraz jest ten moment, w którym możesz to zrobić. Potem należy ułożyć wszystkie, kolorowe łańcuchy. Na koniec załóż na czubek szczyt lub gwiazdkę i choinka gotowa!

>> Czytaj także: Choinka z makaronu: jak zrobić choinkę z makaronu? Zrób to sam >>

Ubieranie choinki: gdzie ustawić choinkę?

Choinka powinna stać w najbardziej widocznym miejscu w salonie mieszkania. Najlepiej, aby nie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu, ale dobrze się prezentowała. Możesz ustawić ją w oknie lub w rogu pomieszczenia. Ważne jest to, żeby zostało pod nią wystarczająco dużo miejsca na prezenty. Jeżeli twoje dzieci bardzo chcą mieć włane, świąteczne drzewko możesz postawić też małą choinkę w ich pokoju.

Aktualizacja: 2016-09-27 Publikacja: 2015-12-11
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.