Wieniec na drzwi: jak udekorować drzwi na święta?

wieniec
fot.: Thinkstock
Wieniec na drzwi to świetny sposób na dodanie domowi świątecznej atmosfery już od samego progu.

Wieniec na drzwi to coraz bardziej popularna ozdoba. Wiel osób zawiesza je przy wejściu, aby dodać domowi świątecznej atmosfery już od samego progu.

Tradycja wieszania wieńca na drzwi wywodzi się z XVII wieku. Symbolizuje on naszą otwartość na przyjście małego Jezusa oraz zaproszenie go do swojego domu.

Wieniec na drzwi: zawieszać dekorację świąteczną czy nie?

Zwyczaj wieszania wieńca na drzwi nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularny, jednak powoli staje się bożonarodzeniową tradycją. Głownym elementem ozdobnym w naszym domu jest choinka, której piękno podziwiają zazwyczaj tylko domownicy i ich goście. Jeśli więc chcemy się pochwalić swomi dekoracjami i podzielić radością ze świąt Bożego Narodzenia z innymi, możemy zawiesić właśnie wieniec na drzwi. Wykonany on jest zazwyczaj z gałązek świerkowych z przeróżnymi ozdobami.

>> Czytaj także: Jak zrobić bombkę? Zrób to sam: bombka DIY krok po kroku >>

Wieniec na drzwi: zrobić samemu czy kupić?

Wieniec na drzwi jest bardzo prostą do wykonania dekoracją. Wystarczy nam nieduża ilość gałązek, które należy uformować w koło. Reszta dekoracji to już tylko nasza wyobraźnia. Możesz dodać kolorowe wstążki, kwiatki, bombki czy kokardki. Jeżeli jednak wiesz, że nie masz zdolności manualnych, możesz taki wieniec zakupić po niskiej cenie.

>> Czytaj także: Ozdoby na Boże Narodzenie: poznaj 8 propozycji >>

Wieniec na drzwi: gdzie kupić?

Wieniec na drzwi można dostać w specjalnych sklepach z dekoracjami świątecznymi. Tego typu produkty znajdziesz również w dużych marketach i internecie. Jest to niedroga ozdoba. Kosztuje w granicach od 30 do 50 zł.

>> Czytaj także: Łańcuchy na choinkę: jak zrobić z dzieckiem łańcuchy? >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-12-07
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.