Zajączek wielkanocny zrób to sam: jak zrobić zająca wielkanocnego?

Oto najłatwiejsze propozycje do wykonania zajączka wielkanocnego. Tworzenie dekoracji na Wielkanoc może stać się tradycją w twoim domu. Dzięki wykonywaniu ich samodzielnie krok po kroku z dzieckiem, zaoszczędzisz dużo czasu. 

Zajączka wielkanocnego można nazwać wiosennym świętym Mikołajem. To on przynosi w niedzielny poranek niewielkie upominki wszystkim grzecznym dzieciom. Zrobienie ozdoby wielkanocnej w kształcie zajączka nie musi być wcale trudne i kłopotliwe do wykonania. Oto kilka pomysłów na Wielkanoc.

Zajączek wielkanocny zrób to sam: z balonu?

Tak, zajączek wielkanocny z balonu jest oryginalną dekoracją wielkanocną i porostym pomysłem zrób to sam. Potrzebne nam będą conajmniej dwa balony o różnych wielkościach, karton, farby, skrawki gazet oraz mocny klej. Technika, jaką wykonuje się tę ozdobę, nosi nazwę papier-mâché. Jak mają przebiegać nasze prace? Obklejamy daną figurę kawałkami papieru, a następnie możemy pomalować ją na dowolny kolor. Kolejny krok to wycięcie z kartonu uszu i doklejenie ich do głowy. Na koniec farbami malujemy oczy, wąsy oraz nosek i gotowe!

>> Czytaj także: Pisanki wielkanocne: pomysły dla kreatywnych mam [GALERIA] >>

Zajączek wielkanocny zrób to sam: na szydełku

Jeżeli posiadasz zdolności manualne, możesz wykonać zajączka wielkanocnego na szydełku. W internecie znajdziesz dużo schematów, którymi możesz się posiłkować podczas robótek ręcznych. Będzie to również fajne doświadczenie dla twojego dziecka. Naucz je, jak posługiwać się szytałkiem, a potem drutami.

>> Sprawdź też: Wielkanocny stół: pomysły na jego ustrojenie [GALERIA] >>

Zajączek wielkanocny zrób to sam: ze styropianu

Do wykonania zajączka wielkanocnego ze steropianu dodatkowo potrzebujesz: wykałaczki, nożyk, papierowy szablon oraz korki do wina. Najpierw pojedynczo wycinasz z kawałka styropianu wybrany wzór. Następnie przecinasz korek tak, aby skrócić jego wysokość. Ostatnim etapem jest przymocowanie wykałaczki do obydwu elementów i dekoracja wielkanocna jest już gotowa. Opcjonalnie dla lepszego efektu możesz pomalować zajączka wielkanocnego na dowolny kolor.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-02-23
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.