SEKS W CIĄŻY: instrukcja pieszczot piersi

Objawy ciąży: dlaczego na początku ciąży piersi są powiększone i tkliwe?
fot.: photos.com
Objawy ciąży: dlaczego na początku ciąży piersi są powiększone i tkliwe?

Seks w ciąży zwykle jest bardziej delikatny. Szczególnej uwagi wymagają także piersi partnerki. Zobacz jak pieścić je podczas seksu w ciąży.

Seks w ciąży to delikatny temat. Partnerzy zwykle są bardziej delikatni i zastanawiają się co im wolno, a czego nie. Czasami można spotkać się z zaleceniem, że podczas seksu w ciąży nie należy w ogóle dotykać brodawek sutkowych, nawet podczas wmasowywania w piersi balsamu do ciała. To informacja nieprawdziwa. Trudno nawet sobie wyobrazić, aby aplikując krem czy pieszcząc piersi, można było ominąć brodawki, które leżą w ich centralnym punkcie – byłoby to sztuczne i trudne do zrobienia.

SEKS W CIĄŻY: pieszczoty piersi tylko delikatne

Podczas ciąży partner musi być dla twoich piersi wyjątkowo czuły, a jego pieszczoty – łagodne. Masując je dłońmi, warto użyć
olejku, który złagodzi tarcie i pięknym zapachem dodatkowo umili ten moment. Gryzienie czy szczypanie lepiej zamienić na czułe
lizanie – można wcześniej skropić skórę kilkoma kroplami wina czy miodu. Wyjątkowo delikatne pieszczoty to np. trzepotanie
rzęsami czy dotykanie piersi piórkiem (o ile kobieta nie ma łaskotek, bo pieszczoty a łaskotanie to nie to samo). Także podczas stosunku seksualnego trzeba bardzo uważać, aby boleśnie nie uciskać ani nie pocierać piersi – a łatwo o tym wtedy zapomnieć.

forum.mjakmama24.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.