Test trzecioklasisty - czy takie sprawdzanie wiedzy jest potrzebne?

Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów zwane testem trzecioklasisty albo trzecioteścikiem ma za zadanie sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki, z trzech dotychczasowych lat edukacji. Czy taki egzamin jest potrzebny czy rodzi tylko niepotrzebny stres?

Z jednej strony zadaniem takiego testu trzecioklasisty jest sprawdzenie czy dziecko prawidłowo przyswoiło zdobytą dotychczas wiedzę. Z drugiej strony, dla dzieci to pierwszy egzamin w ich życiu i na pewno mają prawo się denerwować.

Test trzecioklasisty - jak on wygląda

Taki test trwa 45 minut każdy. Oddzielony jest 15 minutową przerwą. W większości szkół, nauczyciele wymagają od dzieci galowych strojów oraz informują, że wynik testu będzie miał wpływ na ocenę końcową. Zdaniem psychologów, a  także wielu rodziców, egzaminowanie dzieci w tak młodym wieku jest niepotrzebne i rodzi u nich niepotrzebny stres. A co wy sądzicie o "trzecioteściku"?

Więcej o teście trzecioklasisty czytaj na:
www.trzecioklasista.edu.pl

Mjakmama24.pl - forum mam
uaktualnij licznik
Przeczytaj też:
Gotowość szkolna: kiedy dziecko osiąga dojrzałość szkolną
Gotowość szkolna: kiedy dziecko osiąga dojrzałość szkolną

Gotowość szkolna jest niezbędna, by dziecko mogło osiągać sukcesy w szkole. Zależy ...

zobacz więcej

Newsletter

Forum Forum mjakmama

uzytkownik

Faktycznie, podoba mi się to rozumowanie. Jakie znacie jeszcze inne pomocne systemy do szaf wnękowych?

uzytkownik

aaaaaa skończyłam taaaaak :D nie jest może zbyt cudownie ale zaoszczędziłam 270 zł :P Winietki są w2 tym samym jasnym ...

uzytkownik

Mi spasowal inglot w kamieniu a teraz testuje podklad revlon color stay, wg opinii jest taki sam jak Mac, uzywajac ...

facebook
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.