Prezent dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego. 20 pomysłów na prezenty 2017.

Prezent dla nauczyciela
Prezent na zakończenie roku szkolnego to miły gest dla nauczyciela. 

Koniec roku szkolnego zbliża się dużymi krokami. Prezent dla nauczyciela na zakończenie roku nie musi być drogi, ale z pomysłem. Przy rozdaniu świadectw nauczyciela ucieszy wykonany własnoręcznie przez klasę album klasowy, przedstawienie bądź skromny upominek z klasowego budżetu.

Prezenty na koniec roku szkolnego wiąże się z wydatkiem jakieś kwoty pieniężnej z budżetu klasowego. Jeżeli w czerwcu nasz budżet jest na wyczerpaniu, warto zaangażować dzieci w samodzielne pomysł, aby same zrobiły prezent na zakończenie roku. Na pewno nauczyciel doceni taką artystyczna twórczość klasy. 

Na początek proponujemy prezenty własnoręcznie wykonane przez dzieci. Na pewno nauczyciel doceni taką artystyczną twórczość klasy. Prezenty te nie wymagają dużych nakładów finansowych, ale na ich przygotowanie musicie wygospodarować trochę czasu.

10 pomysłów na prezent dla nauczyciela wykonane przez klasę:

Prezent nr 1 - album ze zdjęciami i wpisami wszystkich dzieci

Nauczyciel to osoba, która uczy i opiekuje się dzieckiem w szkole. Jeździ z klasą na wycieczki szkolne, do teatru, kina, przygotowuje dzieci do spektakli w szkole na różne uroczystości. Ciekawym prezentem na zakończenie roku szkolnego jest przygotowanie przez dzieci albumu ze zdjęciami właśnie z takich imprez, opisanie ich, jak również powklejanie pamiątek z wyjść do kina , wyjazdów z wycieczek szkolnych.

Prezent nr 2 - zdjęcie klasowe w formie plakatu z podpisem

Pomysłem na prezent dla nauczyciela na zakończenie roku będzie zrobienie plakatu ze zdjęciami całej klasy i opisaniem jej przez dzieci.

Prezent nr 3 - rysunki dzieci oprawione w książkę

Nauczyciel przez cały rok szkolny wpiera artystyczne uzdolnienia dzieci. Miłym prezentem na zakończenie roku szkolnego będzie oprawienie rysunków dzieci w formie książki.

Prezent nr 4 - Komiks

Pomysłowym prezentem dla nauczyciela na zakończenie roku jest napisanie i narysowanie komiksu przez klasę.

Prezent nr 5-wspólny portret dla nauczyciela

Wystarczy, aby dzieci miały dostęp do farb i dużego podobrazia, na którym będą mogły go samodzielnie namalować. Do tego dzieci mogą zrobić własnoręcznie zrobioną ramę obrazu przy niewielkiej pomocy rodziców.

Prezent nr 6- statuetka

Na zajęciach plastycznych dzieci mogą przygotować statuetkę na prezent dla nauczyciela na zakończenie roku.

Prezent nr 7 - przybornik na długopisy

Nauczyciela ucieszy również samodzielnie wykonany przez klasę przybornik.

Prezent nr 8 - nagranie wideo

Miłym prezentem na zakończenie roku szkolnego będzie nagranie wypowiedzi dzieci za co dziękują nauczycielowi. Forma video i jej przekazu może być różna, indywidualna wypowiedź dzieci z klasy, piosenka, reportaż z życia klasy. Takie nagranie można przygotować na płycie CD i wręczyć w kolorowym pudełku przygotowanym przez dzieci.

Prezent nr 9 – przedstawienie dla nauczyciela

Na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela można przygotować przedstawienie które przed rozdaniem świadectw dzieci przedstawią nauczycielowi.

Prezent nr 10 - coś słodkiego

Sam fakt własnoręcznego przygotowania ciasteczek powinien się spodobać nauczycielowi. Nie muszą to być wyszukane wypieki. Ważne aby dziecko samodzielnie przygotowały i efektownie zapakowały wypieki, np. w pudełko ozdobione przez klasę.

Jeżeli nie macie czasu na wspólne wykonanie prezentu, zerknijcie na poniższe pomysły. Dysponując niedużym budżetem, możecie kupić upominek który sprawi waszemu nauczycielowi radość.

10 pomysłów na prezent dla nauczyciela przy małym budżecie klasowym:

Prezent nr 1 – kwiaty

Miłym akcentem na zakończenie roku jest wręczenie nauczycielowi bukietu kwiatów. Koszt takiego bukietu to wydatek od kilku do kilkudziesięciu złotych. To prezent tradycyjny, ale zawsze mile widziany. Ładny bukiet można kupić za 50 zł.

Prezent nr 2 – dobrej jakości kawa lub herbata

Nauczyciel pracuje głosem. Często na lekcji popija kawę, herbatę, wodę. Warto pomyśleć z klasą o zakupie małego zestawu kaw lub herbat. Zestaw kaw czy herbat ziarnistych szt.3 150 g dla nauczyciela to koszt około 48 zł.

Prezent nr 3 - pudełko śniadaniowe

Przerwa śniadaniowa w szkole to nie tylko przerwa dla dzieci, ale również przerwa dla nauczycieli. Mała rzecz, a na pewno ucieszy każdego nauczyciela. Koszt od 20 zł.

Prezent nr 4 – etui na długopisy

Długopisy stanowią nauczycielski niezbędnik. Dlatego piękne, skórzane etui będzie prezentem, który na pewno sprawi nauczycielowi radość . Koszt od 50 zł.

Prezent nr 5 – elegancki portfel

Miłym akcentem na zakończenie roku szkolnego będzie podarowanie nauczycielowi
eleganckiego portfela. Koszt od 70 zł.

Prezent nr 6 – skórzana teczka

Praktycznym, a co najważniejsze, eleganckim pomysłem na prezent dla nauczyciela będzie teczka na dokumenty. Taka teczka nie powinna nadszarpnąć klasowego budżetu, a co najważniejsze będzie idealnym prezentem na okoliczność zakończenia roku szkolnego.
Koszt takiej teczki to wydatek od 200 zł.

Prezent nr 7 – pendrive

Nauczyciele często materiały przygotowują w domu i przynoszą je na pendrivie do szkoły, aby wydrukować. Miłym prezentem na zakończenie roku szkolnego jest zakupienie nowego pendriva z grawerką np. dla najlepszego nauczyciela. Koszt od 40 zł.

Prezent nr 8 – skarbonka

W klasie zazwyczaj jest skarbnik, ale też czasem nauczyciel zbiera pieniądze. Warto pomyśleć o zakupie skarbonki z kluczykiem dla nauczyciela. Koszt od 40 zł

Prezent nr 9 - festiwale

Ciekawym prezentem dla nauczyciela jest biletu na jeden z wielu wakacyjnych festiwali. Koszt od 80 zł.

Prezent nr 10 – bon do SPA, księgarni, basen

Cieszącymi się popularnością prezentami dla nauczycieli na zakończenie roku są różnego rodzaju bony. Zabiegi kosmetyczne, SPA, basen - dzięki nim nauczyciel wypocznie po roku ciężkiej pracy z dziećmi. Jeśli wiemy, jakie książki lubi czytać nauczyciel lub jakiej muzyki słucha możemy na zakończenie roku szkolnego zakupić mu prezent w postaci książki lub płyty, choć prostszym rozwiązaniem będzie wykupienie bonu do księgarni lub sklepu muzycznego. Koszt już od kilkudziesięciu złotych.

Zobacz także: Podziękowania dla nauczyciela na koniec roku szkolnego 

 

Aktualizacja: 2017-06-08 Publikacja: 2017-06-02
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.