Afty

Afty to zmiany zapalne w buzi dziecka, które mają postać niewielkich, bardzo bolesnych pęcherzyków, otoczonych czerwoną obwódką. Występują pojedynczo lub w grupach. Afty są nie groźne, ale dla dziecka są bardzo bolesne, szczególnie, że często towarzyszą ząbkowaniu, które i bez nich jest dość trudne dla niemowlaka. Afty mogą pojawić się także przy rozszerzaniu diety oraz gdy organizm dziecka jest osłabiony. Afty występują na dziąsłach, języku, błonie śluzowej policzków.

Afty - artykuły

niemowlę, niemowlak, buzia dziecka

Zapalenie jamy ustnej u niemowlaka: afty, pleśniawki, zajady [jak sobie radzić?]

Zapalenie jamy ustnej u niemowlaka to stosunkowo częsty problem. Afty, pleśniawki, zajady, opryszczka w buzi dziecka sprawiają ból i utrudniają jedzenie. Jakie objawy daje stan zapalny w buzi niemowlaka? Sprawdź, jak radzić sobie z...
Interesujesz się afty? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. afty
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.