Afty to zmiany zapalne w buzi dziecka, które mają postać niewielkich, bardzo bolesnych pęcherzyków, otoczonych czerwoną obwódką. Występują pojedynczo lub w grupach. Nie groźne, ale dla dziecka są bardzo bolesne, szczególnie, że często towarzyszą ząbkowaniu, które i bez nich jest dość trudne dla niemowlaka. Afty mogą pojawić się także przy rozszerzaniu diety oraz gdy organizm dziecka jest osłabiony. Afty występują na dziąsłach, języku, błonie śluzowej policzków.

afty

Afty u dzieci: przyczyny, objawy leczenie aft

Afty u dzieci: przyczyny, objawy leczenie aft

Afty u dzieci pojawiają się zazwyczaj przy rozszerzaniu diety i ząbkowaniu. Afty mają postać...
Porady ekspertów
Rita Calderaro-Poczmańska
Rita Calderaro-Poczmańska
specjalista: Rehabilitantka dziecięca
Interesujesz się afty? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. afty
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.