Afty

Afty to zmiany zapalne w buzi dziecka, które mają postać niewielkich, bardzo bolesnych pęcherzyków, otoczonych czerwoną obwódką. Występują pojedynczo lub w grupach. Afty są nie groźne, ale dla dziecka są bardzo bolesne, szczególnie, że często towarzyszą ząbkowaniu, które i bez nich jest dość trudne dla niemowlaka. Afty mogą pojawić się także przy rozszerzaniu diety oraz gdy organizm dziecka jest osłabiony. Afty występują na dziąsłach, języku, błonie śluzowej policzków.

Afty - artykuły

Interesujesz się afty? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. afty
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.