Alimenty

Alimenty - artykuły

Zasiłki dla samotnej mamy

Zasiłki dla samotnej mamy

Czy przysługują ci jakieś świadczenia pieniężne lub zasiłki dla samotnej mamy? Jeśli samotnie wychowujesz dziecko, nie możesz lekceważyć spraw materialnych..
 Obliczanie wysokości alimentów może być łatwiejsze…

Jak obliczyć WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW? Alimenty na dziecko pomoże obliczyć arkusz kalkulacyjny

Pytanie: jak obliczyć wysokość alimentów budzi wiele kontrowersji. Próby wypracowania kompromisowej („nie za dużej, nie za małej”) kwoty alimentów najczęściej wiążą się z wielkimi emocjami i nieporozumieniami. Warto dowiedzieć się czy jest...
Nieletnia mama: moja szkoła dorastania

Pytania do prawnika: porady prawne dla samotnych matek [4 PORADY]

Jak wygląda procedura ustalania ojcostwa? Czy alimenty dla samotnej mamy musi zasądzić sąd? I co zrobić, aby je otrzymać, gdy mężczyzna nie chce dziecka? Pytania do prawnika: przeczytaj 4 porady prawne dla samotnych matek.
Alimenty z Anglii

Alimenty z Anglii

Ojciec dziecka, obywatel polski przebywa w Wielkiej Brytanii. Uznał syna, ale nie łoży na jego utrzymanie. Gdzie mam się starać o alimenty - tutaj czy tam?
 Alimenty

Alimenty - co zrobić gdy ojciec nie chce ponosić kosztów utrzymania dziecka?

Rozwód bez wątpienia jest porażką i najcześciej najbardziej cierpi na nim dziecko. Jeżeli ojciec nie chce ponosić kosztów utrzymania dziecka, matka powinna zażądać alimentów. W jaki sposób uzyskać alimenty i w jakiej będą one wysokości?...
Jak uzyskać alimenty od cudzoziemca?

Jak uzyskać alimenty od cudzoziemca?

Spodziewam się dziecka. Mój partner jest Amerykaninem, ale teraz pracuje na kontrakcie w Hiszpanii. Uznał dziecko i przysyła mi pieniądze, ale chciałabym wiedzieć, gdzie mam się starać o alimenty?
alimenty na dziecko z funduszu alimentacyjnego

Alimenty na dziecko z funduszu alimentacyjnego

Alimenty z funduszu alimentacyjnego przysługują osobom, które nie otrzymują należnego im wsparcia finansowego od osób zobowiązanych do płacenia alimentów.
zobacz więcej w dziale WIDEO
Interesujesz się alimenty? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. alimenty
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.