Biegunka u niemowlaka

Biegunka u niemowlaka - artykuły

biegunka u dziecka

Biegunka u dziecka: jak jej zapobiegać?

Biegunka u dziecka to nie lada kłopot dla niemowlęcia i jego rodziców. Nie pozwól więc, by rozstrój żołądka u dziecka zakłócił wam beztroski letni wypoczynek. Przeczytaj, co zrobić, by zapobiec biegunce u dziecka.
Biegunka u dzieci – przyczyny i zapobieganie

Biegunka u dzieci: przyczyny i zapobieganie

Biegunka u dzieci zawsze budzi niepokój rodziców, zwłaszcza jeśli towarzyszą jej inne objawy, takie jak wymioty czy podwyższona temperatura ciała. Zwykle rozwolnienie u dzieci jest spowodowane zakażeniem wirusowym albo bakteryjnym przewodu...
Biegunka u dziecka – co robić, gdy maluszek ma biegunkę

Rzadka kupka niemowlaka: przyczyny biegunki

Rzadka kupka u niemowlaka wcale nie musi być powodem do zmartwienia. Jak rozpoznać, czy to fizjologicznie luźna kupka niemowlaka czy już biegunka u dziecka? A jeśli biegunka, to jak sobie są nią poradzić?
biegunka, doustne płyny nawadniające, odwodnienie

Odwodnienie u dziecka: czy podawać niemowlakowi doustne płyny nawadniające?

Doustne płyny nawadniające zostały umieszczone przez Światową Organizację Zdrowia na liście leków podstawowych. Jeśli intensywne wymioty lub biegunka u niemowlaka utrzymują się od kilku godzin, warto pomyśleć o tym, co zrobić, aby nie...
Rotawirusy 5 sposobow na biegunke u niemowlaka

Kupka niemowlaka - kolor, konsystencja, zapach stolca niemowlaka, które powinny niepokoić?

Kupka niemowlaka jest przedmiotem bacznych obserwacji przez rodziców. Zastanawiasz się, jaki powinna mieć kolor kupka noworodka? Czy to normalne, że dziecko robi kupkę co drugi dzień? Jak działać podczas zaparcia u dzieci? Wyjaśniamy, co...
Biegunka u niemowlaka – 5 sposobów na biegunkę u dziecka

Co podawać niemowlakowi w trakcie biegunki

Jeśli dziecko ma biegunkę, zwróć uwagę na jego dietę. Właściwe odżywianie może złagodzić objawy biegunki.
Biegunka u niemowlaka – 5 sposobów na biegunkę u dziecka

Biegunka u niemowlaka: jak pomóc dziecku? 5 sposobów na biegunkę

Biegunka u niemowlaka to jedna z niewielu dolegliwości, przy której diagnozę mogą postawić sami rodzice. Jak postępować, kiedy w pieluszce co rusz pojawia się wodnista kupa? Kiedy trzeba odwiedzić lekarza podczas biegunki u niemowlaka?
Kupka niemowlaka: prawda o jego zdrowiu Nietypowy z pozoru wygląd kupki niemowlaka często zastanawia rodziców, którzy podejrzewają chorobę. Na szczęście zwykle nie ma powodów do zmartwień.
Probiotyki dla niemowlaka - pierwsza linia obrony Probiotyki dbają o układ trawienny niemowlaka, zmniejszają ryzyko alergii, naprawiają szkody, którym winne są antybiotyki. Pod warunkiem, że wiesz, po które sięgnąć i jak je stosować.
Interesujesz się biegunka u niemowlaka? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. biegunka u niemowlaka
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.