Ciąża urojona

Ciąża urojona czyli inaczej ciąża rzekoma lub ciąża histeryczna to poważne zaburzenie psychiczne wymagające profesjonalnej pomocy lekarskiej. Ciąża urojona to zaburzenie polegające na tym, że kobieta ma tak silne przekonanie o tym, że jest w ciąży, że aż wywołuje to objawy typowe dla ciąży:

  • zatrzymanie miesiączki;
  • obrzmienie piersi;
  • bóle w podbrzuszu;
  • zaokrąglenie brzucha;
  • nudności, a nawet wymioty;
  • kulinarne zachcianki;
  • huśtawki nastroju;
  • ospałość i zmęczenie.

Kobiety w ciąży urojonej odwlekają wykonanie testu ciążowego i wizytę u ginekologa. Obserwując u siebie symptomy ciąży, są o swoim stanie przekonane i nie szukają jego potwierdzenia. Gdy usłyszą od lekarza, że nie są w ciąży, nie wierzą mu, szukają innego specjalisty i przeżywają załamanie nerwowe. 
Ciążę urojoną trzeba leczyć. I to natychmiast!

Ciąża urojona - artykuły

Ciąża urojona

Ciąża urojona a test ciążowy. O przyczynach i leczeniu ciąży urojonej opowiada psycholog [WYWIAD]

Ciąża urojona od strony biologicznej zdarza się częściej niż sądzimy. Jest zaburzeniem psychicznym, które ma swoje podstawy w silnym pragnieniu posiadania dzieci. Jakie są objawy ciąży urojonej i jak leczy się to zaburzenie wskazuje dr...
Interesujesz się ciąża urojona? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. ciąża urojona
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.