Ćwiczenia

Ćwiczenia Hoffmana możesz wykonywać od początku III trymestru ciąży, gdy masz płaskie brodawki sutkowe. Ćwiczenia Hoffmana polegają na regularnym masowaniu brodawek.

Jak wykonywać ćwiczenia Hoffmana?

Palce wskazujące lub kciuki ułóż na otoczce brodawki, w odległości ok. 2,5 cm od jej podstawy. Następnie lekko naciskając, staraj się oddalić palce od siebie i jednocześnie od centrum brodawki. Staraj się, by brodawka się wysunęła. Powtarzaj ćwiczenia minimum dwa razy dziennie, kilka razy w płaszczyźnie poziomej i pionowej.

Ćwiczenia - artykuły

ćwiczenia po porodzie

Ćwiczenia po porodzie – kiedy zacząć i jakie są najlepsze ćwiczenia po ciąży

Ćwiczenia po porodzie powinny być dostosowane do możliwości i kondycji mamy. Zobacz, jakie ćwiczenia po ciąży dają najlepsze efekty i kiedy należy zacząć gimnastykę po porodzie.
szlaczki literopodobne

Szlaczki literopodobne - szlaczki dla dzieci do druku

Szlaczki literopodobne to doskonały trening ręki dla dzieci! Idealny sposób na to, by nauczyć dziecko pisania. 
Body art: relaksujący trening w ciąży

Body art: relaksujący trening w ciąży

Trening body art dla kobiet w ciąży daje siłę, elastyczność i świadomość ciała, odpręża. Łączy elementy jogi, fizjoterapiii technik oddechowych. Ćwiczenia można wykonywać nawet z dużym brzuszkiem.
Anna Lewandowska zachęca młodzież do ćwiczeń i promuje akcję "Stop zwolnieniom z WF-u"

Anna Lewandowska zachęca młodzież do ćwiczeń i promuje akcję "STOP zwolnieniom z WF-u" [FILM]

Anna Lewandowska została ambasadorką akcji "STOP zwolnieniom z WF-u" i zachęca młode dziewczyny do aktywności fizycznej.
Wychowanie: jak zachęcić dziecko do sportu

Wychowanie: jak zachęcić DZIECKO do sportu

Dzieci coraz rzadziej uprawiają sport. Warto je do tego zachęcić, bo korzyści są nie do przecenienia. Dziecko będzie nie tylko zdrowsze i bardziej sprawne, ale też bardziej odporne na stres, lepiej radzące sobie z porażkami, wytrwałe i...
Na jakie zajęcia dodatkowe zapisać przedszkolaka?

Na jakie zajęcia dodatkowe zapisać przedszkolaka?

Dzisiejsze przedszkole to już nie tylko zabawa na placu zabaw i zajęcia w grupach. Teraz każdy rodzic może również zapisać swoje dziecko na płatne zajęcia dodatkowe. Niektóre placówki przedszkolne oferują tak bogaty wybór tych zajęć, że...
Nie zapominaj o ruchu

Mamo, wybierz ćwiczenia dla siebie

Czujesz, że przybyło ci na wadze? Chcesz wrócić do formy? Zapisz się do klubu fitness. Zgubisz tam parę kilogramów, zrelaksujesz się po dniu wytężonej pracy, a przede wszystkim utrzymasz swoje ciało w świetnej formie. Nie wiesz, jakie...
Jak odróżnić dobry klub od złego Nadeszła wiekopomna chwila! Po miesiącach wahań i rozterek zdecydowaliśmy się zapisać na siłownię. I o to pierwszy problem: który klub wybrać? Oto kilka podstawowych rad, które pozwolą wyeliminować najgorsze.
Ruch jak lekarstwo Aktywność fizyczna jest niezawodnym lekiem na wiele dolegliwości: bóle pleców, astmę, nawet zaparcia. Nie pamiętasz, kiedy ostatnio ćwiczyłaś? Czas nadrobić zaległości! Totalne zmęczenie, łamanie w kościach, nadwaga, choroby cywilizacyjne,...
Interesujesz się ćwiczenia? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. ćwiczenia
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.