Dziecko w brzuchu

Dziecko w brzuchu - artykuły

rzeczy, których nie lubi niemowlę

4 rzeczy, których nie lubi niemowlę - co męczy i drażni niemowlaka?

Są rzeczy, których nie lubi niemowlę przyzwyczajone do ciasnego i cichego brzucha mamy. Trzeba pamiętać, że noworodkowi po narodzinach nie wszystko, co dzieje się wokół będzie się podobało. Takie czynniki, jak hałas czy zbyt jasne światło...
Ciąża - tydzień 9.

ROZWÓJ PŁODU - najważniejsze etapy rozwoju dziecka w brzuchu

Rozwój płodu to fascynujący temat dla większości kobiet w ciąży. Jeżeli i Ty zastanawiasz się, co dzieje się z Twoim dzieckiem w brzuchu, skorzystaj z naszej ściągawki. Opisaliśmy w niej najważniejsze etapy rozwoju płodu.
ruchy dziecka kiedy czuc pierwsze ruchy dziecka

Ruchy dziecka: w jaki sposób liczyć ruchy dziecka?

Liczenie ruchów dziecka zalecane jest wtedy, gdy ciąża nie przebiega prawidłowo, gdy minął termin porodu, a także w przypadku gdy przyszłą mamę niepokoi mała aktywność płodu. Jak prawidłowo liczyć ruchy dziecka?
ruchy dziecka w jaki sposob liczyc ruchy dziecka

Ruchy dziecka: kiedy powinnaś czuć pierwsze ruchy dziecka

Odczuwanie ruchów dziecka jest bardzo ważne dla każdej przyszłej mamy – wzmacnia więź z dzieckiem i jest źródłem ogromnej radości. Dowiedz się, kiedy będziesz odczuwać pierwsze ruchy dziecka.
Obracanie dziecka sposobem na uniknięcie cięcia cesarskiego

Obracanie dziecka w brzuchu sposobem na uniknięcie cesarskiego cięcia

Obracanie dziecka w brzuchu nie jest w Polsce metodą popularną. Mało kobiet o nim wie, a większość lekarzy jest sceptycznie nastawiona do obracania dziecka w łonie matki. Jednak obrót dziecka przed porodem może być dobrym rozwiązaniem,...
Ułożenie dziecka

Ułożenie dziecka w brzuchu: położenie główkowe, miednicowe i poprzeczne

Ułożenie dziecka w łonie matki może być główkowe, miednicowe (pośladkowe) lub poprzeczne. Właściwie tylko ta pierwsza możliwość uznawana jest za prawidłową i pozwala na poród naturalny. Jak może być ułożona twarz dziecka w brzuchu?
bezpieczenstwo brzucha

6 najczęstszych pytań o bezpieczeństwo BRZUCHA W CIĄŻY. Co wolno, a czego nie. Jaką ochronę daje brzuch?

W ciąży warto zachować umiar. I nie chodzi tylko o niezdrową żywność, czy nadmierny stres, ale o pewne przyzwyczajenia, z których ryzyka nie zawsze zdajemy sobie sprawę. O ochronie dziecka w brzuchu matki opowiada Bożena Dudek, położna.
CIĄŻA: co słyszy dziecko w brzuchu? Czas ciąży niesie ze sobą wiele niespodzianek! Czy wiesz, że dziecko słyszy już niektóre dźwięki? Głaszcząc brzuch ciążowy, mówi do dziecka, śpiewaj... Ono ciebie słyszy!
Porady ekspertów
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
specjalista: Specjalista pedagog
Interesujesz się dziecko w brzuchu? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. dziecko w brzuchu
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.