Dziecko w brzuchu

Dziecko w brzuchu - artykuły

rzeczy, których nie lubi niemowlę

4 rzeczy, których nie lubi niemowlę - co męczy i drażni niemowlaka?

Są rzeczy, których nie lubi niemowlę przyzwyczajone do ciasnego i cichego brzucha mamy. Trzeba pamiętać, że noworodkowi po narodzinach nie wszystko, co dzieje się wokół będzie się podobało. Takie czynniki, jak hałas czy zbyt jasne światło...
Ciąża - tydzień 9.

ROZWÓJ PŁODU - najważniejsze etapy rozwoju dziecka w brzuchu

Rozwój płodu to fascynujący temat dla większości kobiet w ciąży. Jeżeli i Ty zastanawiasz się, co dzieje się z Twoim dzieckiem w brzuchu, skorzystaj z naszej ściągawki. Opisaliśmy w niej najważniejsze etapy rozwoju płodu.
ruchy dziecka kiedy czuc pierwsze ruchy dziecka

Ruchy dziecka: w jaki sposób liczyć ruchy dziecka?

Liczenie ruchów dziecka zalecane jest wtedy, gdy ciąża nie przebiega prawidłowo, gdy minął termin porodu, a także w przypadku gdy przyszłą mamę niepokoi mała aktywność płodu. Jak prawidłowo liczyć ruchy dziecka?
ruchy dziecka w jaki sposob liczyc ruchy dziecka

Ruchy dziecka: kiedy powinnaś czuć pierwsze ruchy dziecka

Odczuwanie ruchów dziecka jest bardzo ważne dla każdej przyszłej mamy – wzmacnia więź z dzieckiem i jest źródłem ogromnej radości. Dowiedz się, kiedy będziesz odczuwać pierwsze ruchy dziecka.
Obracanie dziecka sposobem na uniknięcie cięcia cesarskiego

Obracanie dziecka w brzuchu sposobem na uniknięcie cesarskiego cięcia

Obracanie dziecka w brzuchu nie jest w Polsce metodą popularną. Mało kobiet o nim wie, a większość lekarzy jest sceptycznie nastawiona do obracania dziecka w łonie matki. Jednak obrót dziecka przed porodem może być dobrym rozwiązaniem,...
Ułożenie dziecka

Ułożenie dziecka w brzuchu: położenie główkowe, miednicowe i poprzeczne

Ułożenie dziecka w łonie matki może być główkowe, miednicowe (pośladkowe) lub poprzeczne. Właściwie tylko ta pierwsza możliwość uznawana jest za prawidłową i pozwala na poród naturalny. Jak może być ułożona twarz dziecka w brzuchu?
bezpieczenstwo brzucha

6 najczęstszych pytań o bezpieczeństwo BRZUCHA W CIĄŻY. Co wolno, a czego nie. Jaką ochronę daje brzuch?

W ciąży warto zachować umiar. I nie chodzi tylko o niezdrową żywność, czy nadmierny stres, ale o pewne przyzwyczajenia, z których ryzyka nie zawsze zdajemy sobie sprawę. O ochronie dziecka w brzuchu matki opowiada Bożena Dudek, położna.
CIĄŻA: co słyszy dziecko w brzuchu? Czas ciąży niesie ze sobą wiele niespodzianek! Czy wiesz, że dziecko słyszy już niektóre dźwięki? Głaszcząc brzuch ciążowy, mówi do dziecka, śpiewaj... Ono ciebie słyszy!
Interesujesz się dziecko w brzuchu? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. dziecko w brzuchu
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.