Kwas acetylosalicylowy

Kwas acetylosalicylowy (łac. acidum acetylsalicylicum, polopiryna, aspiryna) to lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Na rynku kwas acetylosalicylowy występuje w formie tabletek, tabletek musujących oraz tabletek dojelitowych.
Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, hamuje także agregację płytek krwi, zapobiegając zakrzepom. Lek ten może powodować owrzodzenia żołądka i dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzać krzepnięcie krwi oraz indukować napad astmy u chorych nadwrażliwych na kwas acetylosalicylowy.

  • Kwas acetylosalicylowy nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży ani też podawany dzieciom do 12 roku życia.

Kwas acetylosalicylowy - artykuły

Interesujesz się Kwas acetylosalicylowy? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. Kwas acetylosalicylowy
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.